تاریخ ارسال : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مروری بر زندگی سردار شهید حسینعلی خالداران مسئول فرهنگی سپاه مریوان+ عکس

او و همرزمانش که سابقه سرکوبی فتنه گران در گنبد کاووس را پرونده ی خود داشتند، حال برای سرکوبی ضد انقلاب به شهرستان بوکان اعزام شده بودند..
شهید خالداران در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی در روستای با صفای رودبار کلاته از توابع شهرستان دامغان بدنیا آمد. و دوران ابتدایی را در دبستان همان روستا به اتمام رساند.

وی پس از پایان دوره ی ابتدایی و گرفتن مدرک پنجم  خود به اتفاق خانواده به شهرستان گنبد کاووس هجرت نمود . و ادامه تحصیلات خود را در این شهرستان از سر گرفت.

File1085

او پس از اینکه وارد دوره ی راهنمایی شد. استعداد های زیادی از خود بروز داد. بطوریکه نسبت به سایر هم کلاسی های خود دارای دیدی بسیار باز و موشکفانه نسبت به اتفاقات سیاسی کشور و مسائل مربوط به احتمال بوقوع پیوستن انقلابی در ایران داشت.

خالداران ۳
شهید خالداران در آخرین سالهای تحصیلش در دبیرستان بود که وارد مسائل انقلاب گردید. و در پیش برد اهداف انقلاب در گنبد کاووس نقش بسزایی داشت.
بطوریکه با پخش اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی حضرت امام خمینی(ره) و نوشتن شعار های ضد رژیم شاه بر روی دیوارهای شهر و همچنین با شرکت نمودن در تظاهرات ها و مراسمات سخنرانی وعاظ انقلابی گام در مسیری پر تلاطم
نهاده بود.

شهید خالداران در سن ۲۰ سالگی یعنی در سال ۱۳۶۰ ازدواج نمود که حاصل این وصلت مبارک فرزندی بنام مهدی می باشد.

حسینعلی که هنوز چند صباحی از ازدواجش نگذشته بود عزم رفتن به جبهه های حق علیه باطل را نمود. او و همرزمانش که سابقه سرکوبی فتنه گران در گنبد کاووس را پرونده ی خود داشتند، حال برای سرکوبی ضد انقلاب به شهرستان بوکان اعزام شده بودند تا بار دیگر خدمتی تاریخی به سرزمین ایران و مردم آن بنمایند.
شهید خالداران به مدت چهار ماه در آنجا به خدمت پرداخت. و سپس در اعزام مجدد خود در تاریخ ۲/۹/۱۳۶۱ مجددا به کردستان وارد شد اما این بار به منطقه مریوان رفت و از آنجائیکه وظیفه وی تبلیغات  و ارشاد بود.

همیشه به روستاهای مختلف مریوان در آمد و شد بود و همواره برای مردم آن دیار به سخنرانی می پرداخت و برای آنها برنامه های فرهنگی و انقلابی برگزار می نمود. تا آنها را با اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی آشنا نماید.

amadeh 26

این جوان پاک نیت و پرشور مسلمان که همواره یادش در اذهان و قلوب مردم ما باقی خواهد بود.در تاریخ ۱۶/۱۱/۱۳۶۱ که همچون روزهای قبل جهت برگزاری مراسم سخنرانی به یکی از روستا های اطراف مریوان رفته بود. در هنگام بازگشت از ماموریت فرهنگی و تبلیغی خود در بین راه توسط گروهک کومله کمین خورده و همراه سایر همراهانش به درجه رفیع شهادت نائل آمد . روحش تا ملکوت اعلی نزد پروردگارش و در جوار سالار و سرور شهیدش امام حسین(ع) پر
کشید و همچنان که خودش در وصیت نامه اش نوشته بود. به آرزویش رسیدوخرسند بود از اینکه در نزد پروردگارش روزی می خورد. و همیشه زنده و مسرور است.
بزودی کتاب زندگی و افکار این شهید از سوی انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس و واحد علمی پژوهشی پایگاه شهید زمانی مهدیه گنبد کاووس منتشر می گردد

یادو نامش گرامی و پر رهرو باد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15828

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.