تاریخ ارسال : ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ تعداد ۳۴۷ نفر مازندرانی در اثر تصادفات رانندگی در شش ماه

در شش ماه اول امسال تعداد ۳۴۷نفر (۲۸۳مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یازده درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی در دو محور درون ، برون شهری و افزایش ۳۸ درصدی راه روستایی تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۲۳۰ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۹۵ و راه روستایی با ۲۲ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های بابل با ۴۹ ، ساری و میاندرود با ۴۷ ، و آمل با ۳۶ مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۱۱۰ نفر از افراد عابر ،۹۳ مورد موتورسوار  ، ۶۸ مورد راننده و سرنشین و ۸ مورد هم دوچرخه سوار هستند.
افزایش مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، هشت هزار و ۵۱۳ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل سهدرصد افزایش داشت .

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27423

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.