تاریخ ارسال : ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۱۱۸ موتور سوار مازندرانی در ۱۰ ماه از سال

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را  ۱۱۸نفر اعلام کرد و افزود: در این استان درده ماهه سالجاری تعداد  ۶۲۳ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد ۱۱۸ نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش داشت.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار مراکز ساری با تعداد۲۲ نفر ،بابل با ۱۸و بهشهر با ۱۷ نفر بیشترینشهر و  نور و فریدونکنار هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

وی افزود: بیشترین فوتی در ماه های تیر و مرداد هر کدام با ۱۸مورد بیشترین و کمترین آن با تعداد ۴ نفر در آبان ماه ثبت شده‌است.

ارسال

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصییح کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۳۱  فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۴ سال با ۱۹فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

وی با اشاره به فوت تعداد ۸۵ نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی افزود :تعداد ۸۷ درصد (۱۰۳نفر) راننده موتور و ۱۳ درصد (۱۵نفر) سرنشین موتور هستند.

motobike_l_12955

عباسی در ادامه افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در نه ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

 

خروج


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11521

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.