تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۱۴۳ نفراز عابران پیاده مازندرانی در نُه ماهه گذشته

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در نه ماه  امسال، ۱۴۳ نفر عابر پیاده( ۱۰۳ نفر از آنها مرد و ما بقی زن )، در حوادث رانندگی کشته شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کاهش داشت.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، دکتر علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در نه ماه امسال را  ۴۷۳ اعلام کرد و افزود: ۳۰ درصد کل تلفات حوادث رانندگی نه ماه امسال عابرین پیاده بودند.
بیشترین سن
این مقام اجرایی استان اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می شوند، افراد بالای ۶۱ سال و کمترین سنین ۱۱ الی ۲۰ سالند، بر اساس آمارهای موجود از نظر گروه سنی بیشترین عابران پیاده فوت شده با ۷۰ نفر، معادل ۴۹ درصد در گروه سنی ۶۱ سال به بالا قرار دارند.

عباسی در خصوص بالاترین آمار متوفیات عابران پیاده در استان  گفت: شهرستان‌های بابل با ۲۱ ، ساری با ۲۰ ، قائمشهر و آمل هر کدام  با ۱۳ نفر بیشترین تعداد عابران فوت شده را در نه ماه امسال به خود اختصاص داده اند. فریدونکنار نیز با یک نفر شهرستان هایی هستند که در نه ماه نخست امسال کمترین تعداد عابران متوفی در آنها ثبت شد.

به تفکیک تحصیلات

وی در خصوص تحصیلات متوفیان عابران پیاده  اظهار داشت: تعداد ۶۰ نفر از کشته شدگان بیسواد هستند. سطح ابتدایی۳۰ نفر، راهنمایی ۲۲ نفر، دیپلم ۱۳ نفر دبیرستان ۸نفر، ، لیسانس ۷نفر، فوق دیپلم ۳نفر هستند.

عباسی با اشاره به محل فوت عابران پیاده گفت: ۷۲نفر از تلفات عابران پیاده آن ها در مسیرهای برون شهری و ۷۱ نفر درون شهری و جان خود را از دست داده اند که این موضوع رعایت قوانین مربوط به عابران پیاده از جمله توجه به چراغ راهنما،‌ عبور از خط کشی عابر پیاده و پل های عابر را دو چندان می کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84016

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.