تاریخ ارسال : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۱۴۴نفر مازندرانی در تصادفات سه ماهه امسال

مدیر کل پزشکی قانونی استان اعلام کرد: در تصادفات سه ماهه نخست امسال تعداد ۱۴۴نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،‌ دکتر علی عباسی با بیان این مطلب افزود: از کل فوت شدگان در حوادث رانندگی سه ماهه نخست امسال،  و ۱۱۷نفر مرد و ما بقی زن هستند.

وی با اشاره به محل وقوع تصادفات تصریح کرد: حوادث رانندگی برون شهری، ۸۷نفر ، درون شهری ۴۷نفر و جاده های روستایی ۱۰نفر از کل فوت شدگان حوادث رانندگی سه ماهه امسال را در برمی گیرند.

عابرین بیشترین فوتی تصادفات رانندگی

عباسی در خصوص تفکیک وضعیت متوفیان تصادفات رانندگی گفت : از تعداد ۱۴۴ نفر فوتی های تصادفات رانندگی عابرین با ۴۴ فوتی ، موتور سوار با ۳۶ ، راننده با ۳۳ ، سرنشین با ۲۹ و دوچرخه سوار با ۲ مورد به ترتیب بیشترین فوتی ها را در بر می گیرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان یادآور شد:  تعداد مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در سه ماهه  امسال را سه هزار ۸۴۰ نفر (۲۵۱۶ مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش یک درصدی مواجه بوده‌ است

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجائیکه ۶۰ درصد از فوتی در جاده های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری برای رانندگان باشد تا با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان  و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در کاهش تصادفات موثر باشد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21432

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.