تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۱۹۵ نفراز عابران پیاده مازندرانی در ده ماهه ۹۴

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: آمارها نشان می دهد در دهماه نخست امسال،تعداد۱۹۵ نفر (۱۳۲مرد و مابقی زن )از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲(دو) درصد کاهش داشت .

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در دهماه امسال را  ۶۲۲ نفر  اعلام کرد و افزود: ۳۲ درصد کل تلفات حوادث رانندگی دهماه امسال عابرین پیاده بودند.

دکتر عباسی

این مقام اجرایی استان ۵۰درصد از علت فوت عابرین راشکستگی های متعددو ۴۰ درصد را ضربه به سر دانست و اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می شوند، افراد بالای ۵۰ سال با ۵۵ درصدو کمترین سنین ۱۱الی ۲۰ با ۶ درصد قرار دارند.

ایشان با اشاره به متاهل بودن۶۸درصد از کشته شدگان گفت :مهر با ۲۶و آذر ماه با ۲۴مورد فوتی بیشترین و شهریور با ۱۱ مورد کمترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید.
عباسی ضمن بیان اینکه بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده درشهرستان‌های ساریبا۳۷، بابل با ۳۵و آمل با ۱۷مورد رخ داد ، افزود:۶۹درصد وسیله درگیر با عابرین سواری ، ۱۸ درصد وانت بار ،۶ درصد کامیون ،۴ درصد موتورسوار و ۳ درصد سایر مواردهستند.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از محل تصادف عابرین در محور برون شهری و روستایی اتفاق افتاد ،در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد:این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتریبه عابرین ، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند.چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

 

خروج


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11826

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.