تاریخ ارسال : ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۲۰۵ نفر مازندرانی در اثر رانندگی در چهار ماه

در چهار ماه اول امسال تعداد ۲۰۵ نفر (۱۶۵ مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر علی عباسی با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی در در سه محور درون ، برون شهری و راه روستایی تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۱۲۹ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۶۴ و راه روستایی با ۱۲ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

ارسا

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری با ۷۴ ، بابل با ۵۲ و آمل ،چالوس هر کدام با ۴۲ مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۶۸ نفر از افراد عابر ،سرنشین  ،۵۰  نفر موتورسوار، ۴۴ نفر راننده ، ۳۹ نفر سرنشین و ۴ نفر هم دوچرخه سوار هستند.
مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در چهار ماه امسال، پنج هزار و ۲۱۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مدت مشابه سال قبل پنج هزار و ۱۹۷ نفر  می باشد.

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23439

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.