تاریخ ارسال : ۰۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ ۳۸۸ نفر در مازندران بر اثر تصادفات رانندگی در شش ماه

در شش ماه اول امسال تعداد ۳۸۸ نفر (۳۸۶مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹درصد کاهش داشت.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی در در سه محور درون ، برون شهری و راه روستایی تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۲۷۴ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۹۸ و راه روستایی با ۱۶ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

 

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری با ۷۴ ، بابل با ۵۲ و آمل ،چالوس هر کدام با ۴۲ مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

سرنشینان بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۱۱۶ نفر از افراد سرنشین ،۱۰۲ مورد عابر ،۸۶ نفر موتورسوار، ۶۹ نفر راننده و ۱۵ نفر هم دوچرخه سوار هستند.
مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، هشت هزار و ۳۰۳ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد کاهش داشت .

IM_6698

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4318

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.