تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولان لازم هست جواب گویا به مردم را در فرمان کار قرار دهند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساوه، ‌

امام جمعه ساوه اهتمام کرد: در بعضی مورد ها شاهد سم‌پاشی‌هایی از سوی دشمنان از تریبون‌های متفاوت مبنی بر ایجاد اختلاف بین حوزه و دانشگاه هستیم که ضروری هست همه نسبت به این مبحث  هوشیار باشیم.

حسینی گفته بود: حماسه ۹ دی را در پیش داریم یکی از ویژگی‌های ارزشمند حماسه ۹ دیماه مردمی بودن آن و حضور اقشار متفاوت مردم و گروه‌های متفاوت سیاسی در خلق این حماسه و رخداد تاریخی در کارنامه سراسر افتخار انقلاب اسلامی هست.

امام جمعه ساوه اهتمام کرد: متاسفانه دستگاه‌های متولی فرهنگی به فرموده مقام معظم رهبری کم‌رنگ می باشند در دستاورد معظم له فرمان آتش به اختیار را صادر فرمودند که دستگاه‌های متفاوت لازم هست در این راستا برنامه‌های متفاوتی را دارا باشند چرا که فتنه دشمن نسبت به گذشته پر رنگ‌تر شده و ابزارها و برنامه‌های خود را به‌کار گرفته که بتواند کل نظام را متفاوت کند.

امام جمعه ساوه گفته بود: اکثریت برنامه‌های تحکیم خانواده و برنامه‌های فرهنگی با پشتیبانی پولی شهرداری و شورای شهر بوده  تشکر می‌کنیم، چرا که خانواده از با اهمیت ترین نهادهای اجتماعی هست که استحکام بنیان‌های آن برای بهره مندی از جامعه‌ای پویا و با شادی ضروری به شمار میرود.‌

حسینی گفته بود: یکی از موضوعات ارزشمند که در نشست ها متعدد به طور مستمر مورد توجه بوده، میز خدمت و شنیدن صدای مردم برای بازتاب مشکلات هست و اگر پاسخگو مردم باشیم، اعتماد عمومی ایجاد می‌شود، نباید اذن بدهیم مردم نسبت به نظام و مسئولان نظام دلسرد گردد دشمن امروز این را می‌خواهد.

وی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه برای امامن جمعه و گروه خاصی نیست لکن مدیران می‌توانند کارکرد خود را بازتاب بدهند، هدف ما از میز خدمت  دفاع از مدیران و جلب اعتماد عمومی مردم هست و خیلی از موضوعات در رابطه با مدیران مطرح می‌شود بصورت شایعه است بنابراین میز خدمت مجالی برای انتهاء دادن به شایعات و ایجاد رابطه بین مردم و مدیران هست.

برنامه‌های فرهنگی ساوه با رویکرد تحکیم بنیان خانواده تدوین شد

حسین محودی‌فر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد و دبیر شورای فرهنگی شهرستان ساوه نیز ‌با اشاره به لزوم تحکیم خانواده بیان داشت: مبحث تحکیم بنیان خانواده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هم به استناد قانون بنیادی و هم سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از ارزش بالایی بهره مند هست.

وی اضافه کرد: در همین زمینه طبق اغراض تعیین شده برنامه‌هایی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد ساوه در سطح شهرستان در رابطه با تحکیم بنیان خانواده و ساده سازی ازدواج در قالب همایش‌ها، تئاتر و نمایش‌های خیابانی، حضور مربیان تعلیم دیده در مدرسه ها قسمتی از برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد هست.

برگزاری ۲۶۳ جلسه با مبحث تحکیم بنیان خانواده

رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان ساوه نیز در این جلسه برضرورت توجه به تحکیم بنیان خانواده بیان داشت: در زمینه تحکیم خانواده  در سه ماه گذشته بیشتر از ۲۶۳ جلسه دو ساعته در مساجد با حضور اساتید حوزه و دانشگاه متشکل هست و بیشتر از ۶هزار نفر در قسمت خواهران از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

لازمه پیشرفت خدمات شهری حضور و همکاری مردم است

شهردار ساوه نیز بر لزوم همکاری مردم در اداره شهری بیان داشت: مستلزم پیشرفت خدمات شهری حضور و همکاری مردم هست و مجموعه شهرداری نیز علاوه بر ملاقات مردمی در اداره شهرداری کوشش می‌کند تا در محلات حضور پیدا نماییم و از نزدیک در جریان مشکلات مردم باشیم.

""سعید کریمی" ریاست شورای اسلامی شهر ساوه نیز عنوان کرد: در زمینه تحکیم خانواده و پاسخگو بودن پرسنل شهرداری و شورا به مشکلات مردم و در زمینه رفع کردن آن  تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه‌های متولی انجام شده هست.

کمیسیون فرهنگی در زمینه کاهش سن ازدواج در ساوه تشکیل شود‌

جلیل کوهپایه‌زاده ریاست دانشکده علوم دکتری ساوه نیز با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: میز خدمت مجالی برای رابطه زیادتر مردم و مدیران هست ولی آن چیزی که لازم هست مورد توجه قرار گیرد نحوه برخورد با مردم هست.

رئیس دانشکده علوم دکتری ساوه گفته بود: دانشکده علوم دکتری اهتمام کرده در جایگاه های که آمار مراجعه کننده بالاست میز خدمت ایجاد کند چرا که ما  این خلا را احساس می‌کردیم هرچند دانشکده از مسیر پایگاه‌های تندرستی که در نقاط متفاوت شهر مستقر می باشند تا حدودی توانسته رابطه مستقیم با مردم دارا باشد ولی شنیدن مشکلات مردم به شیوه خاص  وبرنامه‌ریزی شده می‌تواند تاثیر خوب تری دارا باشد.

نرخ باروری در ساوه کاهش داشته است

معاون بهداشت و معالجه علوم دکتری ساوه نیز در این مراسم با اشاره به برنامه‌های تعلیمی در این مجموعه بیان داشت: باوجود برنامه‌های تعلیمی که در زمینه تحکیم خانواده و افزایش قیمت باروی صورت گرفته لازم هست قیمت باروی ۱٫۲ ۶۳

معاون بهداشت و درمان علوم دکتری ساوه اهتمام کرد: برپایی کمیسیون فرهنگی با حضور کارشناسان در حوزه‌های متفاوت می‌تواند گامی در جهت رفع کردن این مشکل باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79043

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.