تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولان چشمان خود را بر روی قاچاق کالا بسته اند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی در اظهار کرد وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،  از واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق به کشور بویژه ماشین به ابزار باندهای رانت و فساد خورده گیری کرد و اظهار کرد: بنابر مدعای مدیران سالانه بین ۲۵ تا ۱۵ میلیارد دلار کالای قاچاق از مبادی رسمی و غیر رسمی وارد کشورمان می گردد.

وی با تاکید بر اینکه گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت ضروری هست پاسخگوی این تخلفات معلوم باشند، دنبال کرد: وزارت صنعت و اقتصاد متولی تخلفاتی می باشند که در قسمت واردات وسیع گمرک می بینیم.

بیشتر بخوانید:واردات کالا با رانت + جزئیات

نماینده مردم زابل در مجلس با متذکری اینکه سال‌ها استاندار سیستان و بلوچستان بوده هست اضافه کرد: آقایان توان ندارند واقعیت‌ها را مخفی کنند.

  دهمرده یکی از تخلفات معلوم در وزارت صنعت و معدن و تجارت و گمرک را واردات خودروهای بدون برخوردار بودن خدمات پس از فروش و تاییدیه های ضروری دانست و اظهار کرد: تاسف آورتر اینکه همین خودروها از قسمت گمرک گذر می‌کند و هیچ کسی متوجه این تخلف وسیع نمی‌شود و  می‌توان فهمید که در واردات ماشین بصورتی که خدمات پس از فروش ندارد یا از سوی عده‌ای خاص وارد می گردد، گروه فسادی مخفی شده هست.

وی با اظهار اینکه اخیراً در رسانه‌ها اظهار شده  200 دستگاه ماشین هیبردی بدون خدمات پس از فروش وارد کشور شده هست، اضافه کرد: زمانی ماشین واردمی گردد ولی خدمات پس از فروش ندارد، نشان دهنده آن هست که در وزارت صنعت یا گمرک روزنه بزرگی احداث شده هست. مگر امکان دارد ماشین به این بزرگی و در این شمار علی رغم اشکالات قانونی بدون رانت و فساد از مبادی قانونی گذر کرده باشد، وزرای اقتصاد و صنعت ضروری هست پاسخگو باشند که چه طور این ماشین از مقابل چشمان مدیران این وزارتخانه‌ها گذر کرده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75165

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.