تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولان یمنی: مساعدت هایی که به فرودگاه صنعا دست یافته هست پاسخگوی نیازهای ده درصد مردم یمن نیست

مسئولان یمنی: مساعدت هایی که به فرودگاه صنعا دست یافته هست پاسخگوی نیازهای ده درصد مردم یمن نیستبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم؛ به نقل از  مدیران یمنی می‌گویند کمک‌های امدادی و دارویی که روز شنبه به فرودگاه صنعا رسید، حتی نیاز‌های ده درصد مردم را تأمین نمی‌کند.

سه پرواز هوایی بین المللی به صنعا پایتخت یمن رسید. این تغییرات سپس صورت گرفت که ائتلاف سعودی اظهار کرد فرودگاه صنعا را فقط به روی پرواز‌های حامل کمک‌های بشردوستانه و امدادی باز می‌کند.

جمال الاشول خبرنگار شبکه روسیا الیوم از صنعا اظهار کرد: فرودگاه صنعا پس از توقف دو هفته‌ای بار دیگر پذیرای پرواز‌های بین المللی بود که کارمندان منسوب به ارگان ملت های و کمک‌های دکتری را که دربردارنده واکسن‌های کودک ها بود با خود حمل می‌کرد. اداره فرودگاه از این پرواز‌ها استقبال کرد و اظهار کرد: این کمک‌های بشردوستانه پاسخگوی نیازمندی‌های اکثر از ده درصد مردم یمن نیست و خواستار گشوده شدن فرودگاه به روی پرواز‌های تجاری گردید.

خالد الشیاف مدیر فرودگاه صنعا در این مورد اظهار کرد: «این هواپیما‌ها امروز به فرودگاه بین المللی صنعا آمدند و ما امید داریم کشور‌های متجاوز کرایه دهند پرواز‌های حامل کمک‌های بشردوستانه منسوب به نهاد‌های بین المللی دوباره وارد یمن گردد، هر چند این کمک‌ها هیچ نوع نتیجهی را برای ملت یمن پژوهشگر نمی‌سازد و کمک‌ها و دارو‌های دست یافته به فرودگاه صنعا حتی ده درصد از نیارمندی‌های کنونی مردم یمن را رفع نمی‌کند. ما امید داریم فرودگاه بصورت تمام به روی تمام یمنی‌ها باز شود».

خبرنگار اضافه کرد: مدیر فرودگاه صنعا آمار تکان دهنده‌ای از تعداد مریض های عرضه داد که احتیاج دارند برای معالجه به بیرون از کشور فرستاده گردند و اظهار کرد: بسیاری از آن‌ها هر روز به سبب محاصره تحمیلی بر فرودگاه، جان خود را از دست می‌دهند.

با ورود دوباره پرواز‌های بین المللی به فرودگاه صنعا زندگانی هر چند بصورت جزئی به این شهر بازگشته هست، ولی درخواست یمنی‌ها این هست که این فرودگاه به روی پرواز‌های تجاری گشوده گردد تا پیامد‌های محاصره که بر تمام جوانب زندگانی اثر گذاشته هست به انتهاء برسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76338

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.