تاریخ ارسال : ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولیت جدید وزارت نفت برای خدمت به مردم

خبرگزاری تسنیم: اسحاق جهانگیری در دیدار با دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و اعضاء هیأت مدیره و قائم مقام و مسئولین مجمع خیرین سلامت کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و گرامیداشت یاد مرحوم حاج سیدرضا نیری رئیس اسبق کمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر کل فقید سابق مجمع خیرین سلامت با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات خیرین کشور در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: خیرین، انسان‌هایی دلسوز و علاقمند به همنوع هستند که در بخش‌های مختلف نظیر سلامت و ساخت مدرسه وارد میدان شده و با همت و تلاش آنان بخش زیادی از مشکلات این بخش‌ها مرتفع شده است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت بار سنگینی بر دوش دارد و نیازها و انتظارات جامعه نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند، عنوان کرد: با افزایش جمعیت، خدماتی که دولت می‌تواند به جامعه ارائه دهد کاهش یافته و در این شرایط حضور و نقش آفرینی خیرین سلامت تاثیر فراوانی در خدمات رسانی به مردم و بویژه نیازمندان داشته است.

جهانگیری افزود: اخیراً در یکی از جلسات شورای اقتصاد مصوبه‌ای تحت عنوان مسئولیت اجتماعی به تصویب رسید که بر اساس آن وزارت نفت درصد مشخصی از منابع مالی را باید در منطقه محل اجرای پروژه‌ها برای مسائل اجتماعی هزینه کند که امیدوارم این امر به فرهنگ عمومی تبدیل شود و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در مناطقی که پروژه‌های خود را اجرا می‌کنند مسئولیت اجتماعی بپذیرند و در حوزه‌های اجتماعی به مردم خدمت رسانی کنند.

وی با تأکید بر اینکه دولت به کمک‌های مردم و خیرین در بخش‌های مختلف نیاز دارد، گفت: دولت در حد توان خود برای حل مشکلات خیرین بخش سلامت گام بر می‌دارد و تلاش خواهیم کرد دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده از سوی مجمع خیرین سلامت کشور را حل و فصل کنیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه هرچه جامعه فرهنگی‌تر شود و فرهنگ مردم در حوزه سلامت ارتقاء پیدا کند، از هزینه‌های درمان کشور کاسته خواهد شد.

جهانگیری همچنین با اشاره به اقدامات انسان دوستانه پزشکان فعال در بخش خیرین سلامت،گفت: لازم می‌دانم از روحیه انسان دوستی و خدمت رسانی پزشکان خیر که به نقاط دور افتاده و مناطق محروم کشور سفر می‌کنند و به مداوای اقشار ضعیف جامعه می‌پردازند نیز قدردانی کنم.

در این جلسه همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با اشاره به تلاش‌های این وزارتخانه در جهت تقویت مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر تقویت مجمع خیرین سلامت، معاونت اجتماعی را راه اندازی کرده تا بتواند اینگونه اقدامات را ساماندهی کرده و روند مشارکت خیرین سلامت کشور را بهبود بخشد.

در این نشست معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم گزارشی از برنامه‌ها و تلاش‌های این وزارتخانه در جهت اجتماعی کردن سلامت در کشور و نیز ارتقاء دانش مردم در حوزه سلامت ارائه کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68339

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.