تاریخ ارسال : ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولین در خواب و معلولین بابل در آب! +تصاویر

در اثر بارندگی شدید روز شنبه ۲۴مهر آب­های سطحی از ساعت ۵ بعدازظهر وارد مرکز نگهداری شبانه روزی معلولین نوشیروانی بابل در بخش های طبقه همکف و قسمت­های اداری شد.

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز از بابل، ساختمان مرکز نگهداری معلولین مرحوم نوشیروانی بابل در سال ۱۳۴۵ توسط خیر معروف زنده یاد سیدحسین فلاح نوشیروانی جهت نگهداری فرزندان یتیم و بی سرپرست احداث گردید و از سال ۱۳۶۰ با سرپرستی سازمان بهزیستس استان مازندران به مرکز نگهداری معلولین ذهنی، جسمی وحرکتی اختصاص یافت.

از آنجایی بنای این مرکز قدیمی بوده قرار شد ساختمان جدیدی را احداث نمایند و ۳ سال پیش نقشه ساختمان جدید توسط مهندسین مجرب طراح ساختمان بیمارستانی کشور، طراحی و اقدام به دریافت پروانه ساخت  و تمامی مجوزهای لازم از شهرداری، سازمان بهزیستی و سازمان استاندارد جهت ساخت ساختمان جدید مرکز نگهداری معلولین در چهار طبقه به متراژ ۲۸۰۰ مترمربع توسط هیئت مدیره قبلی انجام شد و خیرین بزرگ شهرستان بابل، استان و کشور نیز برای پشتیبانی برای احداث ساختمان اعلام آمادگی کرده بودند. حتی یک باب ساختمان مسکونی هم توسط یکی از خیرین بابل به همین منظور به این مرکز اهدا شده بود.

photo296408634289664870

در بهار سال ۹۳ ساختمان جدید در شرف کلنگ زنی بود اما مشکل از زمان آغاز به کار مدیرکل فعلی بهزیستی استان مازندران شروع شد که به دلایل نامعلومی جلوی احداث ساختمان جدید که سیر مراحل اداری تهیه نقشه و پروانه ساخت آن به تائید مدیرکل سابق بهزیستی استان و کارشناسان مربوطه رسیده بود، گرفته شد و هیات امناء مرکز را منحل و جای آن را سرپرست معرفی کرد.

بنا براین گزارش  ۱۷ ماه این مرکز بدون داشتن هیئت مدیره قانونی، توسط نمایندگان بهزیستی استان اداره می شود. این در صورتی است که هیچ قدمی برای آن برداشته نشده است.

photo296408634289664875

اشاره می شود در اثر بارندگی شدید روز شنبه ۹۵/۷/۲۴ , آبهای سطحی از ساعت ۵ بعدازظهر وارد بخش نگهداری معلولین طبقه همکف و قسمتهای اداری شد ولی تا ساعت ۹ شب هیچ خبری از مدیر فعلی مرکز نبود تا اقدامی در جهت هماهنگی با شهرداری و دیگر نهادهای امدادی برای رفع مشکل صورت بگیرد. خوشبختانه با اطلاع رسانی تعدادی از شهروندان، شهردار و فرماندار و تعدادی از مسئولین شهری در مرکز حضور پیدا نمودند و اقدامات اولیه صورت گرفت.

photo296408634289664880

خوشبختانه این اتفاق برای معلولین این مرکز به خیر گذشت اما حادثه خبر نمی دهد و لازم است مدیران مربوطه اقدام جدی در این باره انجام دهند تا خدای ناکرده شاهد حوادث تلخی نباشیم و از آنجا که اینگونه مراکز توسط مردم و خیرین اداره می شود و براساس بررسی های انجام شده سازمان بهزیستی سهمی اندک از تامین هزینه های آن را تحت عنوان یارانه نگهداری معلولین در مراکز شبانه روزی به عهده دارد انشالله مسئولین بهزیستس استان و بابل به دور از هر سلایق و جناحی به مشکلات آن توجه ویژه ای داشته باشند.

 

 photo296408634289664872

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27311

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.