تاریخ ارسال : ۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئولین چه پاسخی در مقابل زندگی معتادین در پارک افغان تهران دارند؟

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ اعتیاد به مواد مخدر معضل پیچیده اجتماعی است که امروز گریبانگیر بسیاری از جوامع است. اعتیاد را معلول چند وجهی می‌دانند که خود نیز علت برخی آسیب های اجتماعی است.امروزه راهکارهای متفاوت برای درمان اعتیاد ارایه می‌شود، که برخی کار آمد و برخی ناکارآمد است، کشور ما نیز از این امر مستثنا نیست.

گاه روشهایی از درمان را تجربه می‌کنیم که سنخیتی با نشانه‌های علمی و کاربردی ندارند و گاه نیز روشهای اصولی آنقدر با موانع ایجاد می‌شوند که بیمار از انجام آن منصرف می‌شود. این در حالی است که قاچاق مواد مخدر و تنوع بازاری آن رو به افزایش است و مسؤولان و کارشناسان ممکن است سالها از قاچاقچیان عقب بمانند.در شبکه خبر رسانه ملی گزارشی از فاجعه اعتیاد نوجوانان و جوانان دختر و پسر در پارک افغان تهران که به صورت علنی مشغول استفاده از مواد مخدر آنهم صنعتی و سنتی بودند را شاهد بودیم.

براستی مسئولین نظام در برابر این واقعه چه پاسخی خواهند داشت؟ آیا بازهم مدعی هستیم که عوامل اعتیاد دولت مردان نظام طاغوت هستند یا این صحنه مربوط به کشورهای غربی و عربی بوده است؟ چه کسانی، کدام نهاد و مسئولی باید به فکر نجات متعادین باشد؟ حضرت امام (ره) چه سفارشی برای نجات معتادین داشته است؟ مسئولین نظام به جای اینکه به دنبال این همه ریخت و پاش مالی برای استخدام این همه مربیان و ورزشکاران خارجی از بیت المال داشته باشد برای نمایش سیاه بازی در لیگ های حرفه ای و خوش رقصی برای مسئولین خارجی در انواع لیگ ها، بیاید به داد این ملت برسد نونهالان و نوجوانان و جوانان ما در دام اعتیاد اسیر شده اند و بنده به عنوان یک ایرانی از دیدن این صحنه شرم کردم چرا باید نسل پایه ما اسیر اعتیاد باشد آیا هیچ یک از مسئولین ما حتی رسانه ملی نباید از نمایش این ننگ ها خجالت بکشد ؛ البته اکثر شهرهای کشورمان اینگونه محلات را در خود می بیند و اعتیاد امروزه نه تنها در شهرها بلکه به روستاها نیز کشیده شده و آینده ای خطرناک را باید با این روند پیش بینی کرد.

نگارنده برای تصدیق این گزارش از فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به مسئولین در خصوص این موضوع اقتباس می کند ؛ ایشان می فرمایند : دو سه نکته پیرامون مسئله‌ى نشاط عمومى جوانها باید عرض کنیم. نکته‌ى اول این است که این شور و نشاط را باید حفظ کرد؛ نباید گذاشت و اجازه داد که عوامل گوناگون و مؤثرات گوناگون، این شور و نشاط همگانى را ضعیف کند یا از بین ببرد. مطمئناً یک نقطه‌ى مورد نظر دشمنان پیشرفت این کشور این است که به ملت ما حالت خمودگى بدهند؛ یعنى همین شور و نشاط را خاموش کنند، این شعله را فروبنشانند. نباید تسلیم این خواست مغرضانه و خصمانه‌ى دشمنان شد.
یکى از چیزهاى اساسى‌اى که امروز میتواند ضد این تحرک عمل کند و متأسفانه به وسیله‌ى باندهاى مرموز توسعه داده میشود، مواد مخدر است. به اعتقاد بنده، خود جوانها باید با همان شور و نشاطى که اشاره کردیم، با مواد مخدر مبارزه کنند. آنها میخواهند جوانهاى ما را اسیر کنند؛ حالت تخدیرشدگى، بى‌تفاوتى و به‌زمین‌خوردگى را بر جوانان ما تحمیل کنند. آن که باید در مقابل این توطئه با استحکام بایستد، در درجه‌ى اول، خود جوانها هستند. البته مسئولین دولتى مسئولیت دارند، دستگاه‌هاى ذى‌ربط مسئولیت دارند، اما هیچ عاملى به قدر عامل درونىِ مردم نمیتواند در مقابل اینگونه انحرافها بایستد و مقاومت کند. این یک نکته است. قطعاً این حالت ایستادگى جوانهاى ما در این استان میتواند آنچه را که باندهاى مهلک و مضر دنبال میکنند، خنثى کند. این یک نکته در مورد این شور و نشاط. اولاً آن را باید نگه داشت و باید توجه کرد که دشمن درصدد آن است که این شعله‌ى نشاط و تحرک و سرزندگى را از جوانهاى ما سلب بکند. نکته‌ى دیگر اینکه از همین روحیه باید براى مواجهه‌ى با آن مسئله‌ى مهم – یعنى آن خطر بزرگ مواد مخدر – استفاده کرد و با آن پدیده مبارزه کرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5522

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.