تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی منصوب شد

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت‌الاسلام مجید نصیری، امروز طی مراسمی در دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد مشهد به ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد خراسان رضوی منصوب شد و از زحمات آیت الله معصومی، عضو خبرگان رهبری و مسئول سابق نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

وی افزود: بشر با آغاز دوره رنسانس قدم در پیشرفت و ترقی‌خواهی گذاشت و به گمان رسیدن به مدینه فاضله که مرحمی برای زخم‌ها و دردهای بشریت باشد، با گذشت سه قرن امروز بشر در منجلابی گرفتار آمده که حتی صدای روشن‌فکران غرب نیز بلند شده است.

 

حجت الاسلام نصیری در ادامه با اشاره به افزایش آمار خودکشی، فقر، آلودگی اخلاقی و محیط زیست و اباهه گری در غرب، تصریح کرد: به بیان برخی از نویسندگان غرب زندگی بشریت امروز مملو از بیماری های تمدنی است و این معضلات از زمانی که انسان معنویت و خدا را از زندگی خود حذف کرد، شکل گرفته است.

 

مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی افزود: انسان قرن ۲۰ با سوار شدن بر مرکب غرور اکنون گرفتار هنجارهایی شده که هیچ راه گریزی از آن نمی‌بیند به جزء این‌که به دامن معنویت بازگردد.

 

وی با یادآوری این نکته که کشته شدگان حال حاضر بشریت را باید با رقم چند میلیون یاد کرد، که هنوز هم این کشتن‌ها ادامه دارد، بیان داشت: افزایش آمار کشته شدگان در دنیا به دلیل جدا افتادن بشریت از انبیاء الهی و جهل است.

 

حجت الاسلام نصیری تاکید کرد: این‌که تصور کنیم، وضعیت اجتماعی اکنون به خاطر جهل دانش است کاملا اشتباه است، به این دلیل که انسان امروز در سطح بالایی از دانش قرار دارد و مشکلات اجتماعی ناشی از دین گریزی است. علم در جوامع حال حاضر بسیار است؛ اما مطلب این‌ است که چه کسی این علم را باید مدیریت ‌کند؟

 

مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی در انتقاد از علوم مادی، خاطرنشان کرد: علم تجربی و مادی در طول عمر زندگی انسان ید طولانی دارد؛ اما هیچگاه قادر نبود که سعادت را برای بشر به ارمغان آورد.

 

وی رفتن بشر به سمت معنویت همراه با عقل فطری را راهکار حل مشکلات بشریت دانست و گفت: برآیند تعقل انسان عقل معاش نیست، بلکه عقل فطری است که مشکلات متعددی را سامان می‌بخشد، بنابراین بهتر است که به سمت این عقل برویم.

 

حجت الاسلام نصیری در ادامه سخنان خود به وظایف نهاد رهبری در دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: اولین وظیفه نهاد رهبری ایجاد اعتدال بر مبنای اخلاق و معنویات در دانشگاه است که یکی از راهکارهای آن وحدت بین حوزه و دانشگاه می‌باشد. البته این سخن به معنای نفی شاکله دانشگاه و حوزه نمی‌باشد، بلکه رسیدن در جهت اتحاد و گفتمان بین این دو است که هم افزایی با ایجاد این اتحاد بیشتر می‌شود.

 

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام معصومی، فرزند آیت الله معصومی از پدر خود آیت الله معصومی، مسئول سابق نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی سخنرانی کرد.

 

حجت‌الاسلام معصومی به ولایت‌مداری آیت الله معصومی اشاره و خاطرنشان کرد: آیت الله معصومی عشق عجیبی به ولایت‌فقیه دارند.

 

حجت‌الاسلام معصومی تاکید کرد: مسئله ولایت فقیه برای پدرم از اهم موضوعات است.

 

حجت‌الاسلام معصومی در ادامه سخنان خود به چند نمونه از ویژگی‌های پدرش اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از عادات ایشان این بود که لباس خود را می‌شستند و این کار را تا زمانی که توانایی داشتند، انجام می‌دادند.

 

وی در پایان سخنان خود یادآورشد: وی رابطه خوبی با پول ندارد و در زمان تصدی مسئولیت از مراجعات مردمی خسته نمی‌شدند.

 

لازم به ذکر است، حجت الاسلام نصیری پیش از این معاون سابق نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد بوده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36999

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.