تاریخ ارسال : ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا:گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان توحید است

قیمت انسان خداست نه پول، قیمت شهدا خداست. قیمت کاری که شما برای زنده نگه داشتن آرمان و اهداف شما می کنید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید کابلی، حجت الاسلام والمسلمین یدالله غلامی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در مراسم عقد ۴ زوج مازندرانی در خرمشهر گفت: یاد شهدا را گرامی میداریم. امروز روز اول ماه رجب و سالروز میلاد امام محمد باقر(ع) و شب آخر مانده به سال تحویل است و ما درآستانه سال جدید بحث مختصری تحت عنوان ارزش عمر تقدیم می کنیم.

وی افزود: یک سال از عمر ما گذشت عمر شخصی ،سازمانی ،اجتماعی ،خانواگی عمری که باارزش ترین سرمایه عمر ماست هیچ سرمایه ای به اندازه عمر انسان ارزش ندارد ؛ همه دنیا را حواله کنند و بهای عمر یک انسان را پردازند، کم است. حتی بزرگان ما فرمومدند بهای عمر آدمی بهشت هم نیست.

غلامی با بیان اینکه انسان از پیر و جوان و زن و مرد قیمت مان از دنیا و از بهشت هم بیشتر است، بیان داشت: یک دسته کمال بهشت هستند یک دسته دیگر برای بهشت کمال هستند یک دسته اعمال نیکشان آنها را به بهشت میبرد و برای آنها کمال است که یک سری ضعف ها و نواقصی دارند که به رفتن به بهشت به کمال می رسنداما یک عده برای بهشت ، کمال هستند که با ورود به بهشت ، آن را کامل می کنند وانسان دارای ارزشی است که میتواند برای بهشت کمال باشد مانند سلمان مانند شهدا که در این ایام تحویل سال شما عزیزان این راه طولانی را طی کردید تا قدم به قتلگاه شهدا بگذارید. شهدا فداکاری و ایثارکردند و خون دادند.

 


وی یادآور شد: عمر همین نفس کشیدن من و شماست که هر شکستی جبران داردجز شکست عمر. اگر در اقتصاد و سیاست و مسائل اجتماعی شکست خوردیم ، می شود آن را جبران کرد اما شکست عمر جبران ندارد. حتی خلق الله جمع شوند یک روز رفته را برگرداند امکان ندارد سرمایه ما عمرماست و بهای آن نه دنیا و نه حتی بهشت است چرا که قیمت انسان این مقدار نیست. حضرت امیر(ع) که در همین ماه میلاد با سعادتش می باشد، میفرمایند: انسان تو چه فکر میکنی که تو جسم کوچکی، در انسان یک عالم بزرگ قرار داد. یک جهان بزرگ.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا  تصریح کرد: حضرت یوسف را وقتی به بازار برای فروش بردند هر کسی به اندازه وزنش در ترازو چیزی گذاشت، اندازه وزنش نبود. که یک انسان فهمیده در آن بازار گفت وزن یوسف این مقدار نیست. و صاحبش هم نمیداد قیمت یوسف چقدر است همیشه فهمیده ها مشکل را حل می کنند بر این اساس انسان می تواند یوسف باشد که اگر بخواهد در بازار به فروش برسد تمام پول های دنیا اندازه قمیت آن نباشد.

 

حجت الاسلام غلامی اظهار داشت: اما قیمت انسان خداست نه پول، قیمت شهدا خداست. قیمت کاری که شما برای زنده نگه داشتن آرمان و اهداف شما میکنید، با آمدن به راهیان نور و زیارت در منطقه عملیاتی به احیای کاری که شما دارید انجام میدهید فقط قیمتش خداست ؛ به تعبیر مقام معظم رهبری راهیان نور باید برای گفتمان انقلاب اسلامی ثمره باشد. یعنی نتیجه باشد گفتمان امام و شهدا ، گفتمان ائمه و اهل بیت(ع). گفتمان انقلاب اسلامی چست گفتمان لا الا اله الله است گفتمان توحید است .

وی با اشاره به اینکه گفتمان پیامبرهمین بود که کفار قریش وقتی فهمیدند دندان پیامبر را شکستند، خاطر نشان کرد: اختلاف انقلاب اسلامی با جبهه کفر چیست که هشت سال جنگ تحمیلی و فشارها و تحریم بابت انرژی هسته ای به ایران وارد شد؛ چطور که دیگر کشورها این دانش را دارد اما به آنها فشار و تحریم نیست برای اینکه حرف ما توحیدی ست و میخواهند همین را از ما بگیرند. گفتمان شهدا و امام و ولایت با این راهیان نور باید احیا شود، کسی ۱۰۰ سال عمر میکند اما پشیزی برای عمرش قائل نیست اما مثل حسین فهمیده ۱۳ سال عمر میکند دنیا کفر را وحشت زده میکند و دنیا اسلام را امیداور می کند. حسین فهمیده ۱۳ سال عمر داشت اما علی اصغر ۶ ماهه بود.

این روحانی وارسته عنوان کرد: شاید ما نمیدانیم چقدر قیمت داریم که آن را به بهای اندک معامله می کنیم . آنهم با پست و درجه و مقام و سیاست . کسی کمتر از قیمت خدا عمر خود را این معمله کند بها و ارزش خودش را نفی کرده است . چه کسانی قیمتشان را کامل دریافت کردند شهدا همان هایی که شما را به این مکان مقدس دعو ت کردند. رزمندگانی که در جنگی نابرابر که حزب بعث با حمایت دنیا شکست خورد اما آنها پیروز شدند و این پیروزی با خون بدست آمد.

غلامی گفت: اینجا جای خوبی ست اول سال اول ماه رجب چه شروع خوبی برای سال جدید. قمیت خودمان را بشناسیم و پیدا کنیم خودمان را در این منطقه ، در این فضای امروزی دنیا چه خوب است که الان تصمیم بگیریم قیمت خودمان را بشناسیم و بعد هم به کم راضی نشویم به قیمت رضوان خدا خودم را معامله کنیم ؛ کدام عمل رضای خداست. روایت داریم کسی که در شب قدر نتواند خودش را اصلاح کند بخشش از خدا بگیرد نمیتواند در طول سال تا گذرش به عرفات بیفتد دیگر نمیتواند خودرا پیدا کند. مولا امیرالمومنین فرمودند: عجب دارم از از مردمی که به دنبال گمشدگان خود می گردند اما سراغی از خود نمی گیرند. گمشده یعنی چه؟هرچی چیزی که جای خودش نباشد گمشده بود

وی اظهار داشت: چند روزی که کنار قتلگاه شهدا و جای فداکاری و ایثار .. شهدا آمدید اگر زمین به حرف بیاید و از مظلومیت شهدا  گوید ادم نمیتواند تحمل کند از این همه مظلومیت. شهدا چه کردند که به این راحتی به اینجا می آییم و شاهد عزت ایران اسلامی در دنیا هستیم و برای اربعین امام حسین(ع) ۲۰میلیون جمعیت راه بیفتند به سمت کربلا. شهیدی که آرزویش بود به کربلا برود اما در هنگام شهادت به همرزمش می گفت مرا به سمت کربلا قرار بده تا سلامی به امام حسین(ع) بدهم.

حجت الاسلام غلامی بیان داشت: ما باید اینجا خودمان را پیدا کنیم صرفا اینطور نباشد که بعد از رفتن از این منطقه فرقی در رفتار مان دیده نشود. اول ماه رجب در این مکان قیمت خودمان را پیدا کنیم که بانسیم شلمچه و نسیم فکه ما هم در بهار بندگی شکفته شویمدر پیمودن راه شهدا و امام همه باید مبلغ باشیم برای جبهه و جنگ و ایثار و فداکاری تا ان شاء الله این انقلاب که خون بهای شهداست تا زمانی که به دست صاحب عصر(عج) بسپاریم .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92625

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.