تاریخ ارسال : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسعود فرخنده طینت: سینمای کودک مهجور است

مسعود فرخنده طینت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به وضعیت سینمای کودک اظهار داشت: سینمای کودک مهجور است و دلمان به حال این مهجوریت می‌سوزد، در این ژانر مخاطبان زیادی و موضوعات زیادی برای کار شدن وجود دارد اما حمایت نمی شود.

وی افزود: خروجی این جشنواره مهم است، اینکه بعد از آن چه فیلم‌هایی اکران می‌شود مردم برای دیدن آن به سینما می‌روند تا سرمایه‌گذاران برای فیلم‌های بعدی سرمایه‌گذاری کنند.

کارگردان و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون ایران گفت: حتی مقام معظم رهبری نیز اواسط سال گذشته در دیدار با هنرمندان گفتند برای نوجوانان فیلم بسازید.

وی بیان کرد: کودکان و نوجوانان آینده‌ساز کشور هستند و اگر قرار است مطلبی فرهنگ‌سازی شود باید با نهادینه کردم موضوعات و ساخت فیلم برای آن‌ها آموزش داد.  

فرخنده‌طینت خاطرنشان کرد: متاسفانه برای کودک سینما اختصاص نمی‌دهند وهر چقدر هم که عوامل سینمایی در این مورد تلاش می‌کنند اما پخش‌کننده تلاش می‌کنند پخش‌کننده به زعم خودش اعتقادی  دارد که برگشت ندارد و روی فیلم‌هایی تمرکز می‌کنند که آرتیست داشته باشد.

وی با اشاره به سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تصریح کرد: برگزاری این جشنواره در اصفهان مفید است زیرا اصفهان نشان داده مسئولانش علاقه‌مند به برگزاری این برنامه هستند و اینکه مهمانان با فرهنگ و معماری ما آشنا می‌شوند، اما ای کاش زاینده‌رود آب داشته و دلمان نمی‌گرفت.

کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران افزود: می‌توان برای سایر استان‌های دیگر به فراخور آن استان جشنواره دیگری تعریف کرد تا آن‌ها هم جشنواره داشته باشند و  بچه‌ها با ریشه‌هایشان آشنایی پیدا کنند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۹ تا ۱۵ تیرماه در اصفهان در حال برگزاری است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55378

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.