تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مسیولیت هیأت تفکر ورز کاوش ۴۰ سال کارکرد انقلاب اسلامی هست/ شروع نشست ها هیأت تفکر ورز پس از تعطیلات نوروز

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عضو هیات اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب در اجلاسیه شهریورماه مجلس خبرگان بر تشکیل هیأت اندیشه‌ورز گفت: رهبر معظم انقلاب در آن اجلاسیه اهتمام بر این داشتند که مجلس خبرگان رهبری در چارچوب مسائل کلان نظام جمهوری اسلامی و اغراض عالیه نظام و بررسی اغراض آنان کار گسترده، عمیق و همه‌جانبه انجام دهد.

*تدبیر و برنامه‌ریزی طبق مبانی جمهوری اسلامی، ماموریت رهبری به خبرگان

وی اضافه کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر این بود که هیأت اندیشه‌ورز یا اصطلاحا غربی‌ها اتاق فکر تشکیل گردد و کسانی که از روحیه انقلابی، مجاهدت همه‌جانبه در عرصه علم و عمل، قدرت برنامه‌ریزی و تجزیه و آنالیز مسائل بهره مند باشند، طبق مبانی جمهوری اسلامی تدبیر و برنامه‌ریزی کنند و نگاه کنند در۳۹ سال گذشته به تعبیر رهبر معظم انقلاب پسرفت یا پیشرفت داشته‌ایم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: هدف از تشکیل این هیأت اندیشه‌ورز بررسی این نکته هست که نگاه کنیم کجاها پیشرفت داشته‌ایم و چه کار باید بکنیم تا آن  عاملان پیشرفت را تشویق و تقویت کرده و مؤلفه‌های قدرت را در راستای کارآیی، استحکام، سربلندی و عدالت اجتماعی تقویت نماییم.

*بررسی نقاط قوت و ناتوانی انقلاب در چهار دهه گذشته

عضو هیأت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری با اشاره به توجه به نقاط ناتوانی در جریان  انقلاب در ۴۰ سال گذشته به‌عنوان یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب، گفت: باید نگاه کنیم نقاط ضعف‌مان چه بوده، کسری‌ها و کمبودها چه مواردی بوده و برای جبران آنها  چه تدابیری باید اتخاذ نماییم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در همین راستا اضافه کرد: چه در مسائل داخلی و چه در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی باید نقاط ناتوانی و قوت خود را شناسایی کرده و نقاط قوت را تقویت و نقاط ناتوانی را تضعیف کنیم و نابود کنیم تا با عنایت خداوند کاری پذیرفتنی و موردنظر امام زمان (عج)‌ انجام دهیم.

وی در همین راستا دنبال کرد: در جاهایی که لازم به گفتمان‌سازی هست باید تدبیرهای لازم را مد نظر داشته باشیم و در جاهایی که احتیاج به فرهنگ‌سازی هست، این امر را در ارگان‌های متفاوت نظام و در بین مردم انجام دهیم. و طبق اصول محکم اسلام و قانون بنیادی و مطالبات امام راحل (رض) و رهبر فرازنه و طبق اصول محکم اسلام و قانون بنیادی و مطالبات امام راحل ( انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

*تدبیر برای آینده‌پژوهی و چاره‌اندیشی و برای دهه‌های  آینده کشور منطقه و جهان اسلام 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برنامه ریزی و تدبیر برای آینده‌پژوهی و چاره‌اندیشی و برای دهه های  آینده کشور و منطقه و جهان اسلام به عنوان یکی از مسائل بسیار با اهمیت و با اعتبار، تصریح نمود: باید چالش‌ها و فرصت‌ها را شناخت و در تمامی زمینه‌ها برای مبارزه با چالش‌ها و آسیب‌های داخلی، منطقه‌ای و جهانی تدابیر حکیمانه‌ای اتخاذ کرد و از طرف دیگر فرصت‌ها را شناخت و برای بهره برداری بهینه از آن‌ها در کلیه سطوح تصمیم گرفت و تصمیم‌سازی کرد.

*هیات اندیشه‌ورز کاری رصدی را از کارکرد ۴ دهه گذشته را انجام خواهد داد

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری در قالب هیات اندیشه‌ورز کاری رصدی را از مجموعه کارکرد ۴ دهه گذشته را انجام خواهد داد،‌گفت: علاوه بر این برای دهه‌های آینده پیشنهاداتی خواهد داد تا مطالبات رهبر معظم انقلاب، نظام و مردم را بررسی و بررسی کند و ببیند در هر بخشی چقدر موفقیت و چقدر عدم موفقیت داشته‌ایم و عاملان دخیل در این موفقیت‌ها و عدم توفیق‌ها چیست.

وی تصریح کرد: همه این رصدها را باید به طور متفاوت و در عرصه‌های گوناگون دنبال کنیم و امید داریم نتیجه این کار به سود و مصلحت نظام و کشور باشد.

عضو هیأت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری در جواب به سوالی حول زمان آغاز به کار نشست ها هیأت اندیشه‌ورز گفت: هیأت رئیسه مجلس خبرگان از قبل کاری مقدماتی انجام داده و هیأتی ۷ نفره را انتخاب نموده که کارها بر زمین نماند. آن هیأت ۷ نفره کاری مقدماتی را انجام دادند که زحمات آن هیأت به آئین‌نامه هیأت اندیشه‌ورز و تعداد اعضای آن تبدیل گردد و در اجلاسیه موخر اصل تعداد اعضای هیأت که ۱۰ بعلاوه ریاست مجلس خبرگان بود، بر طبق دستورالعمل انتخاب گردیدند.

وی با بیان اینکه پس از تعطیلات نوروزی نشست ها مقدماتی را مجدداً‌ آغاز می‌کنیم،‌گفت: در همه زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، فضای مجازی، مطالبات رهبری، پاسداشت و صیانت از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی، حقوق مردم، حقوق متقابل والی و مردم، اعتمادسازی متقابل و همه جهاتی که ابهت نظام اسلامی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی را دربردارنده می‌شود در این هیأت مورد بررسی گذاشته خواهد گردید.

آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی اضافه کرد: کار تبدیل به چندکارگروه با کمیسیون‌های دیگر مجلس خبرگان و مخصوصاً‌ کمیسیون‌ سیاسی ـ اقتصادی مجلس خبرگان خواهد گردید و امید داریم نتیجه خوبی حاصل گردد.

وی ضمن اهتمام بر حاصل شدن نتیجه مطلوب از هیأت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری گفت: همین که هیأتی در سطح عالی به عنوان ناظر، ارزیابی‌کننده و درنهایت گزارش‌دهنده به مقام معظم رهبری تشکیل گردد، نقاط قوت مثبتی دارد که می‌تواند ما را در جهت اغراض و آرمان‌های مد نظر حرکت دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اهتمام بر اینکه بعضی عقب‌ماندگی‌ها را می‌توان جبران نمود تصریح نمود: می‌توان اقتصاد مقاومتی را زیادتر عملیاتی کرد و به عدالت اجتماعی توجه بیشتری کرد.

آیت‌الله دری نجف آبادی بات

*برخی حاشیه‌سازی‌ها نباید بزرگ‌تر از  اصل قرار گیرد

وی با اهتمام بر اینکه اتحاد ملی جزء واجب‌ترین کارهایی هست که باید در هر شرایط به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد،‌گفت: بعضی حاشیه‌سازی‌ها نباید بزرگ‌تر از  اصل قرار گیرد و اتحاد ملی ما را تضعیف کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در انتهاء با اهتمام بر اینکه توان بسیار خوبی در تمام زمینه‌ها داریم، تصریح نمود:‌ به شرط آنکه همه با هم همسو حرکت کنیم و مدیریت خوبی داشته باشیم و از ظرفیت‌های خود استفاده نماییم و هدف خداوند، خدمت به مردم و پاسداری از خون شهدا، قانون بنیادی و امامت و ولایت باشد. بدون تردید الطاف خداوند تا به حال با مابوده و در آینده نیز بشرطها و شروطها با امت بزرگ و فداکار ما می باشد و این وعده حتمی و سنت لا یتغیر

آیت‌الله دری نجف‌ابادی در عین حال تاکید کرد: البته در هرحال نباید خداوند بزرگ و منان را فراموش کنیم و نباید از توجهات حضرت بقیه الله ارواحنا فداه خداوند عزیز ملت سخت‌کوش ما را در تمامی عرصه‌ها یاری فرماید و شرور اجانب و استکبار و صهیونیزم و مرتجعان

انتهای پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94261

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.