تاریخ ارسال : ۰۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشارکت جدی پلیس فتا در اجرای طرح بین المللی پانجیا ۱۰

مشارکت جدی پلیس فتا در اجرای طرح بین المللی پانجیا 10به گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور گفت: عملیات بین‌المللی پانجیا۱۰ با شرکت پلیس کشورهای مختلف در سراسر دنیا انجام و با دستگیری ده‌ها متهم، هزاران قلم داروی قاچاق و تقلبی به ارزش۵۱ میلیون دلار کشف شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سردار سید کمال هادیانفر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا با بیان اینکه عملیات پانجیا که هر ساله توسط پلیس کشورهای مختلف دنیا و با هدف جلوگیری از فروش اینترنتی داروهای قاچاق، تقلبی و غیراستاندارد صورت می‌گیرد، اظهار کرد: امسال عملیات پانجیا با مشارکت ۱۲۳کشور و با عنوان پانجیا ۱۰انجام شد که پلیس فتای ناجا نیز در آن حضور عملیاتی جدی داشت.

وی با بیان اینکه فروش اینترنتی دارو‌های قاچاق، غیر مجاز و تقلبی آنلاین یکی از جرایم مهم در جهان می‌باشد، گفت: از این رو طرح مبارزه با داروهای غیرمجاز و تقلبی از سال ۲۰۰۸ به صورت پلیس جهانی با هماهنگی سازمان اینترپل در قالب طرح”پانجیا” انجام می‌شود و در شهریور ماه سال جاری نیز طرح پانجیا ۱۰ با مشارکت ۱۲۳ کشور عضو سازمان اینترپل از جمله پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با فروش داروهای تقلبی و غیر مجاز در فضای سایبر انجام شد.

به گفته سردار هادیانفر هدف از انجام عملیات پانجیا، کشف محصولات تقلبی و غیر مجاز، مسدود نمودن وب سایت‌های متخلف، جلوگیری از فعالیت تجاری غیر قانونی آنان، افزایش آگاهی عمومی از خطرات خرید و مصرف محصولات دارویی و پزشکی از وب سایت‌های غیر قانونی، شناسایی تولید و توزیع کنندگان محصولات دارویی تقلبی و غیر قانونی و شناسایی شبکه‌های جنایی فعال در این حوزه و همچنین ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در خصوص مبارزه با فروش آنلاین داروهای غیر مجاز و تقلبی است زیرا فروش داروهای تقلبی و فاسد در اینترنت مستقیماً سلامت افراد جامعه را به خطر می اندازد.

رئیس پلیس فتا درباره ابعاد بین‌المللی این عملیات گفت: بخش اعظم این عملیات تمرکز بر فروش داروهای مخدر از طریق اینترنت بود که به انسداد ۳۵۰۰ وب سایت فروش و تبلیغ مواد دارویی جعلی و غیر مجاز کردن منجر شد. در این عملیات ۷۱۵۰۰۰ بسته دارویی در سراسر جهان بررسی و تفتیش گردید که به دستگیری ۴۰۰ نفر در سراسر جهان و توقیف داروهای تقلبی و غیرمجاز به ارزش ۵۱ میلیون دلار منجر گردید.

سردار هادیانفر ادامه داد: پلیس فتا نیز همگام با پلیس سایر کشورها در این عملیات جهانی مشارکت نمود و ۱۲۲ وب سایت را مورد پیجویی قرار داد بیش از ۳۸۰۰۰۰ قلم دارو و تجهیزات پزشکی کشف و توقیف گردید که در این رابطه ۱۲۰ نفر شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. به گفته وی ارزش ریالی داروها و تجهیزات پزشکی جعلی و غیرقانونی کشف شده توسط پلیس فتا بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال بود.

سردار هادیانفر با هشدار به هموطنان گفت: چرخه تولید و عرضه دارو در تمام کشور‌های دنیا با ظرافت و حساسیت بسیار بالایی توسط وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های مرتبط اداره می‌شود. در کشور ما نیز هرگونه عرضه دارو و تبلیغ و خرید و فروش آن از بستر اینترنت در حال حاضر غیرقانونی است.

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: با توجه به اینکه سلامت افراد جامعه برای تمامی دستگاه‌های خدمتگزار از جمله پلیس فتا مهم است به مردم توصیه می‌کنیم نیاز دارویی خود را از مبادی مجاز و قانونی مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات پزشکی تهیه کنند چرا که افراد سود‌جو و فرصت‌طلب تنها به فکر منافع مالی خود هستند و به هیچ عنوان نگران سلامت خریداران این محصولات نیستند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=71325

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.