تاریخ ارسال : ۰۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشاور کارشناس آموزش پرورش گنبد کاووس؛ هنرگفتگو را بلد نیستیم

مریم سرحدی در جمع اولیا و مربیان مدرسه بیک زاده با بیان نمود که درجامعه و دنیای امروز آسیب های اجتماعی زیاد شده و این به خاطر صنعتی شدن و عصر ارتباطات است که در جوامع آسیب ها را بیشتر کرده است.

به گزارش سیدعلی کریمیان خبرنگار شلمچه نیوز از گلستان، وی افزود با توضیحی در خصوص جوامع پیشرفته گفت:در جوامع پیشرفته هشدارهای لازم را قبل اجرایی شدن موضوع ارتباطات به مردم دادند.

مشاور کارشناس آموزش پرورش گنبد کاووس با ایجاد این سوال که عصر ارتباطات چیست؟بیان داشت که : عصر ارتباطات یعنی ورود شبکه های ماهواره ای، اینترنتی، موبایلی ، … به جامعه و خانه هایمان . حال با توجه به ورود این امکانات ارتباطی به جامعه همانند جوامع پیشرفته باید فرهنگ استفاده و شناخت معضلات آن را پیش بینی می کردیم اما متاسفانه در کشور ما چنین نبود و خود را برای عصر ارتباطات آماده نکرده بودیم و با توجه به اینکه جامعه ای سنتی داشتیم باعث شد معضلات بیشتری برای ما اتفاق بیفتد. پس یکی از راهکار ها میتواند آگاه سازی اولیا باشد که این آگاه سازی میتواند گام
مثبتی به حساب بیاید.

خانم سرحدی در ادامه افزود: برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید مهارت های زندگی را بیاموزیم ، یکی از این مهارتها (نه) گفتن است. اگر بتوانیم در این خصوص آگاهی لازم رابه جامعه بدهیم، حتی اگر شده یک درصد هم تاثیر
داشته باشد کار مثبتی اتقاق افتاده است.

وی بیشتر آسیب هاو پرخاشگریهای جامعه را به خاطر این دانست که: هنر گفتگو را بلد نیستیم و نمی توانیم بر حرفهایمان کنترل داشته باشیم .

این مشاور کارشناس در پایان در خصوص کودک و خانواده گفت: شکل گیری رفتار یک کودک در خانواده اتفاق می افتدو مدرسه قرار است رشدش بدهد و این کار بسیار سختی است.. به همین خاطر خانواده مهم است و هرچه آرامش بیشتری در خانواده حاکم باشد فرزندان متعادلتری خواهیم داشت. و زن و شوهر با تمامی مشکلات اگر بتوانند محیط آرامی تهیه کنند کلی از آسیب های اجتماعی کاسته خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34904

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.