تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشترکین با انجام اقدامات پیشگیرانه از یخ زدگی کنتور و ترکیدگی لوله های آبرسانی جلوگیری نمایند

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران گفت: با توجه به کاهش شدید دمای هوا و بارش برف در نقاط مختلف استان، مشترکین برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و ترکیدگی لوله های آبرسانی اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس محمدرضا محمودی، با بیان اینکه عایق بندی کنتور و لوله های آبرسانی در جلوگیری از یخ زدگی آن موثر است، افزود: برای این منظور می توان از پشم شیشه ، گونی کنفی، پوشال در محفظه کنتور و نیز عایق کردن لوله های سطحی استفاده نمود.

jhjk

وی، از مشترکین خواست در صورت مشاهده یخ زدگی از حرارت دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش بر روی کنتور و یا شبکه آب داخل ساختمان پرهیز و از بر افروختن آتش در مجاورت تاسیسات آبی خودداری کنند.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، ادامه داد: برای رفع مشکل یخ زدگی توصیه می شود با صبر و حوصله از آب ولرم  و حرارت غیر مستقیم استفاده شود.

مهندس محمودی اظهار داشت: مشترکینی که درمناطق کوهستانی و سردسیر قرار دارند نسبت به عایق بندی تاسیسات آبرسانی منازل و یا واحدهای تجاری خود هر چه سریع تر اقدام نمایند.

وی، از آمادگی اکیپهای عملیاتی و پشتیبانی آب وفاضلاب شهری مازندران در صورت بروز مشکل یخ زدگی تاسیسات آبرسانی خبر داد و  گفت:  شهروندان می توانند درصورت بروز مشکل با شماره ۱۲۲ تماس  گرفته تا همکاران ما در سریع ترین زمان نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30974

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.