تاریخ ارسال : ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشخص شدن فهرست ۱۵ نفره‌‌‌ مورد تایید برخی ورزشی‌ها برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسئولان کمیته ملی المپیک اعلام کردند که انتخابات کمیسیون ورزشکاران این کمیته روز جمعه، ۱۲ آبان ماه برگزار خواهد شد. بر همین اساس مراحل نام‌نویسی از افرادی که تمایل به شرکت در این انتخابات را دارند، از شنبه تا چهارشنبه هفته گذشته انجام شد و در مجموع ۵۷ نفر ثبت‌نام کردند.

* در انتظار تایید صلاحیت
تایید صلاحیت این ۵۷ نفر در حال انجام است و روز دوشنبه هفته جاری اسامی ورزشکارانی که برای شرکت در انتخابات تایید صلاحیت شده‌اند، اعلام خواهد شد.

* معرفی ۱۵ فرد منتخب در روز ۱۲ آبان
در روز انتخابات ۱۲ آبان در نهایت ۱۵ نفر انتخاب و معرفی می‌شوند تا به عضویت کمیسیون ورزشکاران درآیند. انتخابات از ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود و به احتمال فراوان تا ساعت ۱۸ به طول می‌انجامد.

* ترکیب ۱۵ نفره کمیسیون چگونه است؟
در قانون کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک آمده که از بین این ۱۵ فرد منتخب، باید حداقل ۳ نفر را بانوان تشکیل دهند. در واقع اگر تعداد بانوان بیشتر از ۳ نفر باشد، ایرادی ندارد، اما نباید کمتر از این باشد. همچنین یک نفر هم با از میان ورزش‌های زمستانی انتخاب شود، یعنی کسی که بیشترین رای را در میان ورزشکاران نامزد شده از رشته‌های زمستانی داشته باشد، وارد کمیسیون می‌شود.

نکته دیگر اینکه از تمامی رشته‌های المپیکی نهایتاً یک ورزشکار انتخاب می‌شود، اما این مسئله می‌تواند برای رشته‌های مدال‌آور المپیک تا ۳ نفر هم افزایش پیدا کند.

* تصمیم مهم در کمیسیون ورزشکاران
از میان ۱۵ عضو کمیسیون ورزشکاران، یک نفر به عنوان رئیس انتخاب می‌شود و قادر خواهد بود در جلسات هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هم شرکت کند. اعضای کمیسیون همچنین ۶ نماینده ورزشکاران را برای حضور در مجمع انتخاباتی کمیته المپیک انتخاب می‌کنند.

* انتخاب ۳ ناظر برای روز انتخابات
شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک و رئیس ستاد برگزاری انتخابات کمیسیون ورزشکاران روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که بهنام محمودی، حسین توکلی و حسین اجاقی مسئولیت نظارت بر انتخابات را در روز ۱۲ آبان بر عهده خواهند داشت.

* ۵۷ ثبت‌نام از میان ورزشکاران ۱۸ رشته
در مهلت پنج روزه برای نام‌نویسی در انتخابات، ۵۷ ورزشکار از ۱۸ رشته ثبت‌نام کردند که اسامی آنها به شرح زیر است:

علیرضا نصرآزادانی، مسعود حجی‌زواره، محمد کیادربندسری، محمد علیرضایی، قاسم رضایی، محمدجعفر مرادی، حمیدرضا قلی‌پور، اسماعیل عبادی، هادی ساعی، کمیل قاسمی، گلنوش‌ سبقت‌اللهی، علیداد ساوه‌شمشکی، نجمه خدمتی، حجت الله واعظی، احسان حدادی، الهه احمدی، کیمیا علیزاده، مجتبی عابدینی، محمد بیداریان، میلاد وزیری، حسن روحانی، کیانوش رستمی، افشین نوروزی، مهدی سهرابی، یوسف کرمی، محمد باقری معتمد، احسان مهاجر شجاعی، محمد دانشور، سعید ملایی، حمید سوریان، آرش میراسماعیلی، حسن تفتیان، مجتبی میرهاشمی، سارا خوش جمال فکری، مهسا جاور، محمد ارزنده، زهرا نعمتی، حامد ملک محمدی، ذبیح الله پورشیب، سولماز عباسی، محمدرضا رودکی، سعید معروف، علی معلومات، رضا قاسمی (دوومیدانی)، رامین صفویه (جودو)، هما حسینی، مسعود حاجی‌آوندزاده، سعید حسنی‌پور، مه‌لقا جام بزرگ، ندا شهسواری، هادی سپهرزاد، محسن شادی، صادق گودرزی، امین قاسمی، فروغ عباسی، قادر میزبانی و مهدی کامرانی

* لیست مورد تایید ورزشکاران
این روزها اسامی نفراتی که مورد وثوق جامعه ورزش هستند، در قالب چند لیست منتشر شده که البته از بین این لیست‌ها، نفرات زیر مورد تایید بیشتری قرار گرفته‌اند و گفته می‌شود این لیست مورد تایید بسیاری از ورزشکاران است:

۱-علیداد ساوه شمشکی (اسکی)
٢-مهدی کامرانی (بسکتبال)
٣-الهه احمدی (تیراندازی)
۴-زهرا نعمتی (تیروکمان)
۵-کیمیا علیزاده (تکواندو)
۶-یوسف کرمی (تکواندو)
٧-رضا رودکی (جودو)
٨-مجتبی عابدینی (شمشیربازی)
٩-ذبیح‌الله پورشیب (کاراته)
١


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70999

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.