تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشکلات حمل و نقل بین المللی و تجارت کاهش می یابد

مشکلات حمل و نقل بین المللی و تجارت کاهش می یابدبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ غلامحسین امیری دبیر کل کانون سراسری انجمن های حمل و نقل بین المللی  در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) با اشاره به تصویب قانون امور گمرکی درسال ۹۰ گفت: این قانون درسال ۱۳۹۰ بعد از ۴۰ سال بازنگری و تصویب شد و، با توجه به اینکه در دو مرحله پیش نویس این قانون به مجلس رفت، مسائل به طور کامل کارشناسی نشد و مجلس با شتاب این قانون را به تصویب رساند.
وی افزود: حدود ده سال بر روی این قانون کار شده است، برای اینکه از حقوق مصرف کننده حراست شود و به صورت خلق الساعه آئین نامه هایی وضع نشود و همچنین قانونی وضع شود که آیین نامه اجرایی نداشته باشد و دولت نتواند برای خود آیین نامه اجرایی و یا بخشنامه ای صادر کند تمامی مقررات گمرکی یکپارچه در پیش نویس قانون ، لحاظ و تقدیم می شود.
دبیر کل کانون سراسری انجمن های حمل و نقل بین المللی با اشاره به جلوگیری از تضییع حقوق افراد ذی نفع اظهار داشت: اگر قرار است مقررات گمرکی اصلاح شود و نیاز به تصویب مجلس داشته باشد باید در فاصله ای که لایحه به تصویب مجلس می رسد، تمام افرادی که حقوقشان تضییع می شود یا شرایط آنها تغییر می کند، از اینکه چنین قانونی در دستور کار مجلس است، مطلع باشند.
امیری خاطرنشان کرد : قانون امور گمرکی با این فلسفه تنظیم و کلیات آن بدون آئین نامه اجرایی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد اما در نیمه های دولت نهم این لایحه امور گمرکی از مجلس مسترد، اصلاح و تبدیل به ۱۶۵ماده شد.
دبیر کل کانون سراسری انجمن های حمل و نقل بین المللی با اشاره به اشکالات این قانون خاطرنشان کرد : کسانی که قانون جدید را به تصویب رساندند تنها بر شرایط داخلی تمرکز کردند و ارتباط ایران با شورای عالی گمرکی، کنوانسیون کیوتو و استانبول را در نظر نگرفتند، از سوی دیگر مقررات بین المللی دیگری بر جریانات گمرکی حاکم است که لحاظ نشده و صنعت حمل و نقل و تجارت را با مشکل روبه روکرده است.
وی به دلایل ایجاد چنین مشکلاتی در قانون امورگمرکی اشاره کرد و افزود: این قانون و آیین نامه های اجرای آن، با شتاب نوشته شد چرا که دولت وقت، اعتقادی به یکپارچگی این قانون نداشت ، بنابر این در این گونه قوانین دست دولت برای نوشتن آیین نامه اجرایی و صدور بخشنامه های متعدد و ایجاد تغییرات باز است و همین امر باعث شده است این صنعت هر روز شاهد صدوربخشنامه های خلق الساعه باشد و تجار و شرکت های حمل و نقل سردر گم شوند. 
امیری با اشاره به تشکیل کمیته ای در دولت یازدهم اظهار داشت: بنابراین در دولت یازدهم دکترکرباسیان رئیس کل گمرک، کمیته ای با حضور کارشناسان این حوزه تشکیل داد و تمامی این اشکالات که عمده ترین آن مقررات بین المللی مانند شورای عالی گمرکی، کنوانسیون کیوتو و کنوانسیون استانبول و به طور کلی مقررات بین المللی ای را که با قانون گمرک مرتبط هستند، مورد بررسی و جمع بندی قرار داد.
وی تصریح کرد: هیئت دولت نیز با برگزاری جلسات زیاد و با تعدیل و تمکین این لایحه با مقررات بین المللی که ایران ملزم به رعایت آن است، در۶۲ماده تقدیم مجلس کرده و مجلس شورای اسلامی نیز بررسی لایحه را به کمیسیون اقتصادی محول کرده است.
دبیر کل کانون سراسری انجمن های حمل و نقل بین المللی تاکید کرد: با توجه به ضرورت تصویب لایحه اصلاحی و مفید بودن آن، شایسته است این لایحه به فوریت در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی و در نهایت در مجلس تصویب شودتا مشکلات فعلی در امر تزانزیت، حمل و نقل بین المللی و تجارت کاهش یابد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34471

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.