تاریخ ارسال : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مشکلات را می‌شود حل کرد شما نمی‌توانید!/ در تاسیسات هسته‌ای بتن ریختند حال می‌گویند آمریکا به روح و متن برجام پایبند نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سعید جلیلی در جمع پرشور مردم همدان حاضر شد و گفت: فصل انتخابات باید به فصل مرور گنجینه های عظیم کشور تبدیل شود تا عده ای با شعار "ما نمی‌توانیم" نتوانند انفعال و ناتوانی و عجز خود را به ملت تعمیم دهند.
 

وی افزود: امروز بسیاری می‌پرسند چرا کشور ما با اینکه در همه زمینه‌های پیشرفت در وضعیت مساعدی قرار دارد و از طرف دیگر سرمایه بزرگ نیروی انسانی جوان، مومن و تحصیلکرده را نیز دارد با وضع مطلوب فاصله دارد؟

وی افزود: سال ۹۲ رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم با حضور گسترده خود پای صندوق رای حماسه سیاسی را رقم بزنند و بعد توسط مسئولان حماسه اقتصادی رقم بخورد اما در همان سال اول ایشان با گلایه از

عملکرد مسئولان فرمودند حماسه اقتصادی تحقق نیافته و باید اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در این ۴ سال شعارهای زیادی داده شد اما پاسخ لازم به نیازهای مردم داده نشد و امروز باید با اتکا به این تجربه سرنوشت ۴ سال آینده کشور را رقم بزنیم.

 

جلیلی با بیان اینکه شور انتخاباتی به تنهایی کافی نیست و باید موجب "اقناع" مردم نیز بشود، گفت: به کسانی که توانایی های ملت را باور ندارند باید گفت "می‌شود، شما نمی‌توانید!"
 

وی با تاکید بر اینکه "تفکر منفعل" نمیتواند ظرفیت های کشور را فعال کند، افزود: کسانی اگر بخواهند هم نمی‌توانند چون به جای خدا و مردم خود، به دیگران امید بسته اند.
 

جلیلی تصریح کرد: «می‌شود» و «می‌توانیم» اما با امید بستن به خدا و مردم نه دشمنان ملت.
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: برخی در انتخابات ها سعی میکنند تا نقاط ضعف را مطرح کنند تا آراء را به سمت خود جلب کنند اما "تفکر انقلابی" دست روی نقاط قوت و رشد کشور میگذارد تا "امید" را در کشور زنده نگه دارد.
 

وی افزود: اگر کسانی مدعی "تدبیر" برای اداره کشور هستند باید تکلیف خود را با استعدادهای کشور روشن کنند که در ۴ سال گذشته با وجود این استعدادها چه کردند و در ۴ سال آینده میخواهند چه کنند؟ باید حد و توان این افراد مشخص شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: میگفتند باید هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ کارخانه ها اما امروز خودشان میگویند علیرغم اینکه ما در تاسیسات هسته ای مان بتن ریختیم و سانتریفیوژها را جمع کردیم طرف مقابل نه به روح برجام پایبند است و نه متن آن!

وی ادامه داد: ما نمی‌گوییم این دولت نخواست؛ میگوییم نتوانست از امکانات کشور درست استفاده کند تا امروز کارنامه قابل قبولی داشته باشد.
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر در این دولت در هر ماه فقط یک درصد پروژه مسکن مهر پیشرفت میکرد امروز بخش قابل توجهی از معضل مسکن مردم حل میشد اما هر سال ۸۵۰ هزار ازدواج در کشور اتفاق افتاد و نیاز به مسکن بیشتر شد اما در عمل هیچ کاری برای تامین این نیاز مردم صورت نگرفت و پروژه مسکن مهر نیز متوقف شد!
 

جلیلی با بیان اینکه ساخت هر ۱۰۰ متر مسکن یک شغل مستقیم و یک شغل غیر مستقیم ایجاد میکند، گفت: اما در این ۴ سال از همین ظرفیت نیز برای ایجاد شغل و خروج اقتصاد از رکود استفاده نکردند.
 

وی با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت یازدهم به افزایش حجم نقدینگی اشاره کرد و گفت: سال ۹۲ نقدینگی ۴۷۰ هزار میلیارد بود ولی اکنون به ۱۲۰۰ هزار میلیارد رسیده و مشخص نیست ۷۰۰ هزار میلیارد افزایش نقدینگی کجا رفته است؟

جلیلی با اشاره به افزایش رقم معوقات بانکی نسبت به سال ۹۲ نیز گفت: حتما میشد کشور را بهتر مدیریت کرد تا به سرنوشت امروز دچار نشود اما به دلایل متعدد معتقدیم این دولت نتوانست، چون رویکردش به مسائل "واقع بینانه" نیست بلکه "رمانتیک" و "غیر واقعی" است.

وی افزود: فکر کردند اگر به چند کشور اعتماد کنند همه مشکلات حل میشود و به همین خاطر همه کارها در کشور متوقف شد.
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قبل از حضور در جمع شما بازدیدی از روستای کردآباد داشتم که طی سالهای گذشته حداقل ۲۵۰ واحد تولیدی پوشاک در آن تاسیس شده اما در سالهای اخیر به خاطر سوء مدیریت و ورود کالای قاچاق به کشور دچار مشکل در فروش محصولات و بیکاری کارگران شده بودند.
 

جلیلی در ادامه بیان کرد: میتوان بر مشکلات غلبه کرد اما با "تدبیر"، "دیدن توانمندی های مردم" و "عقلانیت" نه "خودباختگی" و "فرصت سوزی"؛ با "دیپلماسی اقتدار" نه "دیپلماسی التماسی"؛ با "اتکا به صنعتگر داخلی" نه "آشپز اتریشی"؛ با "مدیریت انقلابی" نه "وارد کردن مدیر از خارج"؛ با "تکریم دانشمند ایرانی" نه "تحقیر و حد او را ساخت آبگوشت معرفی کردن!"
 

وی تاکید کرد: میشود اما شما نمی‌توانید! ملت سربلند و پر افتخار، دولت دانا و توانا و مقتدر میخواهد.
 

جلیلی ادامه داد: کسانی که همه چیز را به برجام گره زده و میگفتند هر روز تاخیر در اجرای برجام ۱۷۰ میلیون دلار برای کشور ضرر دارد حالا که بیش از یک سال از اجرای برجام میگذرد باید توضیح دهند بیش از ۶۰ میلیارد دلار درآمد ناشی از اجرای برجام کجاست؟
 

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نامزدها قول بدهند برای اداره کشور به خارج از مرزها نگاه نداشته باشند، افزود: این صحبت ایشان برای تصحیح نگاه غلطی است که سال ۹۲ برخی به جامعه القا کردند که راه حل مشکلات کشور ارتباط با غرب است.
 

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: اگر امروز معتقدیم در این عرصه برادر عزیزمان آقای رییسی اصلح است به خاطر این است که معتقدیم با حاکم شدن تفکر انقلابی بر دستگاه اجرایی، توانمندی های کشور در عرصه های مختلف برای حل مشکلات واقعی مردم بکار گرفته میشود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47578

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.