تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مصاحبه منتشر نشده شلمچه نیوز با سردار شهید همدانی در باره لشگر ۲۵ کربلای مازندران+ صوت

امروز هم که می بینید تعداد شهدایی که استان دارد و این روستایی که به حق اسمش هم مناسب و زیبنده و قشنگی نهادند یعنی شهید آباد و یک روستایی کوچک از نظر جمعیت و ۳۳ جوان و رزمنده ای که به شهادت رسیدند

به گزارش شلمچه نیوز، سردار شهید حسین همدانی در بهمن ماه سال ۹۳ سخنران مراسم یادواره ۳۳ شهید روستای شهیدآباد بابل بود.

index

شهید همدانی در مزار شهدای شهیدآباد با خبرنگار شلمچه نیوز گفتگویی کوتاهی را انجام داد که به مناسبت فرارسیدن بیست و سومین یاواره شهدا که در روز پنجشنبه ۱۵ بهمن ۹۴ برگزار می شود، این گفتگو را برای اولین بار انتشار می دهیم.

سردار از لشگر ویژه ۲۵ کربلای مازندران در ۸ سال دفاع مقدس بگویید

گرامی میداریم یاد شهدای لشگر ۲۵ کربلای مازندران را که در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس ما صفحه زرینی را به نام خودشان نوشتند و نگاه داشتند. جوانان مازندرانی ما تربیت شده مسجد بوده اند و پای منبر و در حسینه ها بوده اند.  پدران و مادرانی که در اثر زحمت و تلاش آنهم در شغل شریف کشاورزی آنها را تربیت کردند و لقمه حلال به آنها دادند و شما می دانید که لشگر ۲۵ کربلا در عملیات ها تقریبا از نظر تعداد گردان ها همیشه سرآمد بود.

من یادم است در یک عملیاتی ۳۳ گردان داشت و خیلی از لشگر ما به ۱۰ الی ۱۲ گردان می رسید ولی لشگر ویژه ۲۵ کربلای مازندران همیشه بیشترین گردان را در اختیار داشت و مازندران علاوه بر اینکه به لشگر ۲۵ نیرو می داد به لشگرهای دیگر هم نیرو می داد و این نشان دهنده این است که استان غنی است و استان بافرهنگ و متدینی است و می شود گفت مازندران در طول ۸ سال دفاع مقدس وظیفه خود را به درستی انجام داد.

مازندران نه تنها از نظر نیروی انسانی و اعزام نیرو و در بخش عملیاتی لشگر ۲۵ کربلا در جبهه ها، در بحث پشتیبانی جبهه ها هم نقش با اهمیت و پررنگی هم داشت و بهتر است طوری دیگر بیان کنیم که همه مردم مازندران در جنگ مشارکت و نقش عمده ای داشتند. آنکه جوان به جبهه ها اعزام می کرد و آنکه کمکی به جبهه ها می کرد.

۶۶

ما در تاریخ دفاع مقدس داریم که در یک اعزام پشتیبانی های مردمی به جبهه ها ۱۱۰۰ کامیون فقط در یک نوبت از مازندران بوده است که این نشان دهنده ولایت مداری آنها بوده است و زمانی که امام فرمودند هرکس می تواند برود جبهه و هرکسی که نمی تواند به رزمنده ها کمک کند و این مردم مازندرانی بودند که نشان دادند آنهایی که زمینه حضور در جبهه ها را ندارند این دخترها، زن ها، کوچک ترها و پیرمردها آمدند هزینه چند رزمنده را دادند و کارنامه کامل قبولی را در جنگ گرفتند و امروز هم که می بینید تعداد شهدایی که استان دارد و این روستایی که به حق اسمش هم مناسب و زیبنده و قشنگی نهادند یعنی شهید آباد و یک روستایی کوچک از نظر جمعیت و ۳۳ جوان و رزمنده ای که به شهادت رسیدند و تعداد زیادی هم جانباز و آزاده دارد.

انشاالله خدا کمک کند و این شهدا ما را شفاعت کنند تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و مردم مازندران مردمی هستند که با خون خود دفاع از ولایت را امضا کرده بودند و این خون ها هرگز پاک شدنی نیست و انشالله خداوند همه مردم مازندران و این روستای شهیدپرور را حفظ کند.

از خدا می خواهم شهدا ما را شفاعت کنند و این ۳۳ شهید یقینا شفاعت کننده و عبور دهنده مردم این روستا هستند برای پل صراط و آن گردنه ای هستند که خیلی ها در آن گردنه جا می افتند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10375

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.