تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مصرف دخانیات در محوطه دانشگاه‌های علوم پزشکی تنبیه دارد

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدرضا فراهانی،معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به مصرف دخانیات در میان دانشجویان پزشکی گفت: براساس آخرین آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، دانشجویان علوم پزشکی نسبت به دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه آزاد کمترین میزان مصرف دخانیات را دارند.

 

وی در خصوص اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات مانند وزارت علوم در دانشگاه های علوم پزشکی افزود: ما مانند وزارت علوم یک طرح مشخص فقط برای دخانیات نداریم، طرح ما برای تمام آسیب‌های اجتماعی از جمله روان‌گردان‌ها، مواد مخدر و سیگار است.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: حوزه مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار فعال است و برای منع مصرف دخانیات کارگاه‌های آموزشی مختلف برگزار کرده و مشاوره‌های فردی نیز به دانشجویان ارایه می‌شود.

 

فراهانی شوراهای صنفی دانشجویی و شهرداران خوابگاه‌ها را از جمله اقدامات محوری انجام شده در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: در تمامی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شوراهای صنفی که از خود دانشجویان هستند، حضور دارند و بر همه احوالات داخل خوابگاه‌ها نظارت دارند. البته طرح شهرداران خوابگاه‌ها نیز از جمله طرح‌هایی است به طور قطع نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی در خوابگاه‌های دانشجویی ایفا خواهد کرد. در این طرح یکی از دانشجویان به انتخاب خود آنها کلیه مسؤولیت‌های اجرایی اداره خوابگاه‌ها را به عهده گرفته و بر همه امورات داخلی خوابگاه‌ها نظارت دارند و در مقابل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی داخل خوابگاه‌ها نظیر مصرف سیگار و دیگر مواد مخدر می‌ایستند.

 

 معاون وزیر بهداشت درخصوص دیگر اقدامات و طرح‌هایی که در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: اجرای «طرح همتایاران سلامت» و مشارکت یک سری از دانشجویان آموزش دیده به عنوان همتایاران سلامت و کمک به مشاوران دانشگاه‌ها  و همچنین فعالیت «کانون‌های سلامت رفتار» در دانشگاه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا می‌شود.

 

وی درباره اینکه آیا مصرف سیگار در محوطه دانشگاه تخلف محسوب می شود یا خیر؟ افزود: مصرف دخانیات در محوطه دانشگاه‌ها ممنوع است و در آیین نامه انضباطی برای مصرف دخانیات تنبیه در نظر گرفته شده و دانشجو به کمیته انضباطی ارجاع داده می‌شود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35486

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.