تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مصوبه مجلس برای واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد لازم است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، سید پرویز فتاح با اشاره به آخرین اخبار در خصوص نحوه واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد گفت:حدود دو هفته قبل در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس پیشنهادی از سوی ما در این باره ارائه شد که با استقبال وزیر روبرو شد.

وی افزود: مقرر شد  در مرحله اول دو هزار و در مرحله دوم نیز ۱۰ هزار واحد مسکن مهر به کمیته امداد واگذار شده و این طرح در مراحل بعدی نیز ادامه یابد.

فتاح خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از نظر حقوقی و مالی مشکلات در اختیار گرفتن این واحدها را حل کنیم چراکه ممکن است وزارت راه و شهرسازی به این دلیل که اموال و زمین دولت را به ما واگذار می کند نیاز به قانون داشته باشد.

وی ادامه داد: مقرر شد ما به عنوان کمیته امداد طرح خود را به کمیسیون عمران مجلس ارائه دهیم و نمایندگان عضو این کمیسیون اعلام آمادگی کردند که این موضوع را به صورت طرح در صحن علنی مطرح کرده و تبدیل به قانون کنند که روند آن خوب پیش می رود تا بتوانیم نتیجه گیری عملی داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در حال تعامل با وزارت راه و شهرسازی برای در اختیار گرفتن واحدهای مسکونی هستیم  تصریح کرد: باید اعلام کنیم که در کدام شهرها و استان ها این نیاز وجود دارد چراکه ممکن است در یک شهر مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشته باشد که ما در آن شهر مدد جو نداشته باشیم و یا واحدی باشد در نقطه مرغوب شهر با قیمتی گران که در اختیارگرفتن آن برای کمیته امداد و مددجویان صرفه نداشته باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرایطی وجود دارد که در مجموع باید با وزارت راه و شهرسازی به تفاهم دست پیدا کنیم ولی خوشبختانه مخالفتی وجود ندارد./


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73332

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.