تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مطهری درباره مجازات نماینده وقت مجلس نهم چه گفت

نماینده مردم تهران گفت: طبق شنیده‌ها، خانواده آقای هاشمی برای نطق در مجلس در واکنش به سخنان رسایی درخواست وقت کرده‌اند.

 

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، علی مطهری در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: طبق قانون اگر از تریبون مجلس سخن توهین‌آمیزی علیه یک نفر بیان شود آن فرد حق دارد از هیات رییسه درخواست وقت کرده و دفاعیه‌ای حداکثر به اندازه دو برابر آن نطق تنظیم و به تشخیص هیات رییسه برای وارد بودن آن توهین، آن نطق را در مجلس قرائت کند.

 

 

وی افزود: حال این موضوع بستگی به این دارد که خانواده آقای هاشمی مصمم به انجام این کار باشند یا خیر.

 

 

وی تصریح کرد: نطق رسایی بسیار تند بود و در این نطق مطالب بسیار سخیفی بیان شد؛ این سخنان در مغایرت با تاکیدات رهبری مبنی بر حفظ حرمت روسای قوا و مقامات کشوربود، حتی مقام معظم رهبری راجع به آقای هاشمی شخصا تصریح کردند که احترام ایشان حفظ شود، این حرکت رسایی با ادعای ولایت مداری ایشان جور در نمی‌آید.

 

مطهری با اظهار اینکه رسایی با اقدامات خود حرمت لباس روحانیت را زیر سوال می‌برد افزود: ایشان باید در رفتارش تجدیدنظر اساسی کند.

 

وی فضای مجلس را برای ایراد نطق هاشمی مهیا دانست و افزود: فضای مجلس برای ایراد نطق آقای هاشمی فراهم است چرا که بسیاری از نمایندگان از نطق رسایی ناراحت شدند، هرچند که تشخیص توهین بودن و یا نبودن نطق‌ها بر عهده هیات رییسه است ولی به نظر بنده نطق رسایی توهین بسیار روشنی علیه اقای هاشمی بود؛ وی به شخص هاشمی و مهدی هاشمی توهین زیادی کرد.

 

نماینده مردم تهران تصریح کرد: اصلی در قانون اساسی وجود دارد که تاکید دارد به متهم هم نمی‌توان توهین کرد.

 

این نماینده مجلس با اشاره به ادعاهای رسایی مبنی بر دریافت پول توسط اراذل و اوباش از مهدی هاشمی و حضور آنها در خیابان‌ها گفت: اگر رسایی در این باره اسنادی دارد به دادگاه صالحه ارائه دهد و اصلا حتی ذکر اتهامی که هنوز اثبات نشده،‌ خود جرم است، کسانی که به آنان در این زمینه توهین شده حتی حق دارند از رسایی شکایت کنند.

 

مطهری افزود: اینها به جای اینکه از این قضیه استقبال کنند و پرونده فرزندان هاشمی را موجب قوت نظام بدانند و تشکر کنند که در نظام تبعیضی وجود ندارد باز هم حمله می‌کنند و این موضوع را به نقطه ضعف نظام مبدل می‌کنند، این کارها با ادعاهای آقایان جور در نمی‌آید.

 

وی افزود: آقای هاشمی در میان شخصیت‌های سیاسی نظام جایگاه دوم و از نظر سابقه حضور در انقلاب هم ردیف مقام معظم رهبری است، دو تن از فرزندان ایشان دستگیر شدند که یکی دوره محکومیتش را سپری می‌کند و دیگری مرحله بازجویی را سپری کرده و منتظر کیفرخواست برای محاکمه در دادگاه است.

 

وی در پایان با تمسخر گفت: گویا رسایی آزاد است که هر کاری دلش می‌خواهد بکند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31958

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.