تاریخ ارسال : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

معادن با اعتبار در مناطق محروم خاک می خورند/ شکوفایی اشتغال با شناسایی بهشت های زیر خاک

مناطق محروم کجای بازی تصمیم گیران کشور قرار دارند؟ /نگاه منطقه ای، اقتصاد کلان را متضرر می‌کندبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، 

در همین زمینه، بعضی معتقدند که سوق دادن و ایجاد بعضی از صنعت ها و معادن کشور در این مناطق، می‌تواند منشا دگرگونیی در وضع اقتصادی و افزایش اشتغالزایی در شهرها و استان های محروم کشور شده و مساعدت قابل دقتی به برطرف محرومیت از مردم منطقه کند.

مخالف نگاه منطقه‌ای در اقتصاد هستیم

ولی ملکی عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی  اما ملکی عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی  عنوان کرد: ضروری هست در درجه اول حجم های معدنی کشور را چه در مناطق محروم و چه در مناطق برخوردار  شناسایی کنیم.

عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس اضافه کرد: ما ضروری هست منافع کشور را در حد کلان در نظر بگیریم و منافع عمومی را به منافع خصوصی ترجیح دهیم.  

وی با تاکید بر اینکه مخالف نگاه منطقه ای در اقتصاد هست، عنوان کرد: تنها تولید اقتصادی مطرح هست، 

 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری معدنی در مناطق محروم

۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری معدنی در مناطق محروم مهدی کرباسیان مدیرعامل ارگان پیشرفت و نوسازی معادن وصنایع معدنی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در صنعت ها معدنی عنوان کرد: یکی از چالش های کلیدی صنعت ها معدنی، سرمایه هست و برای اکتشاف و بهره وری یک معدن، سرمایه گذاری عظیمی ضروری هست.

ضروری هست در نظر برخوردار باشیم که بیشتر معادن کشور در مناطق محروم می باشند و اگر یک معدن فعال گردد، اشتغال شایستهی در آن منطقه ایجاد می گردد.

مناطق محروم،پتانسیل بالایی از جهت ذخایر معدنی دارند

رضا علیزاده عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  کرباسیان در خاتمه تاکید کرد: نکته ارزشمند این هست که نفع این سرمایه گذاری زیاد کم هست و پیشرفت مناطق محروم در اولویت واقع هست.

رضا علیزاده عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی اظهار کرد: مناطق محروم، پتانسیل بالایی از جهت ذخایر معدنی دارند و اعمال پروژه‌های شناسایی و استخراج معادن در مناطق توان دارد، سوددهی بالایی برخوردار باشد.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی و بهره برداری از معادن مناطق محروم، اضافه کرد: رونق معادن در این قسمت ها توان دارد علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا و اشتغالزایی باعث پیشرفت مناطق محروم گردد.

توسعه معادن در مناطق محروم، منطقی نیست

فریدون احمدی عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی   وی در انتهاء تاکید کرد: ارگان پیشرفت و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران موظف هست در جهت پیشرفت و رشد معادن در مناطق محروم کشور اموری زیادتر و موثرتری صورت دهد.

فریدون احمدی عضو کمیسیون صنعت ها و معادن مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  اظهار کرد: تاکید بر توسیع معادن در مناطق محروم نباید به صورت یک جانبه مورد دقت قرار بگیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: به اعتقاد بنده با دقت به شرایط رکود حاکم در جامعه تمام نقاط کشور محروم هست، منحصرا درجه محرومیت آن متمایز هست.

احمدی تاکید کرد: محتمل هست بهره برداری از معدنی در مناطق محروم صرفه اقتصادی نداشته باشد، لذا ضروری هست به دنبال معادنی در مناطق شایسته باشیم.

گزارش:سمیه عرب


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74647

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.