تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

معامله با کدخدا نتیجه‌ای جز تجربه تلخ برجام نخواهد داشت

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: اما ملت بزرگوار ایران، بدانید که کوتاه آمدن از عقاید و آرمان‌ها به خاطر معامله با کدخدا و به دلایل واهی مثل بهتر شدن شرایط اقتصادی نتیجه‌ای بهتر از تجربه تلخ برجام نخواهد داشت. 

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«… و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا»

«و خدا هرگز هیچ راه سلطه ای به سود کافران بر ضد مومنان قرار نداده است»(نساء/۱۴۱)

 

متاسفانه برخی برای فرار از مسئولیت های خود در توافق های ژنو، لوزان و برجام به عنوان محصول این دو با وقاحت تمام انگشت اشاره خود را به سوی ولی امر مسلمین نشانه رفته اند تا محور وحدت جامعه را دچار چالش کنند.

 

آقای رئیس جمهور آن روزی که در ماه عسل برجام قرار داشتند وقتی میخواستند از نقش رهبری در توافق هسته ای حرفی به میان آورند نقش ایشان را در ارائه خطوط قرمز می دانستند؛ که حتی نتوانستند همان خطوط قرمز را هم رعایت کنند و آنها را لگد مال کردند! اما از خطوط قرمز کد خدا هرگز عدول نکرده و داوطلبانه و با کمال افتخار شروع به برچیدن تاسیسات هسته ای کردند و تمامی مسئولیت مذاکرات را پذیرفتند اما امروز چه شده است که بعد از نقض عهدهای مکرر آمریکایی ها و پاره شدن برجام به همراه روحش! توسط این جرثومه فساد آقای رئیس جمهور و تیمشان به شدت به دنبال مقصر سازی رهبری هستند؟! با تعبیراتی مثل: "ما هیچ قدمی را در مذاکرات بر نداشتیم مگر با رای و نظر رهبری"(رئیس جمهور ۱۶/۹/۹۵). مقام معظم رهبری در چند ماه قبل از اینکه چنین اتفاقاتی بیفتد در سخنرانی خود رسما اعلام کرده بودند که "بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم …. اینکه حالا گفته بشود که جزئیّات این مذاکرات تحت نظر رهبری است، این حرف دقیقی نیست." (رهبری ۲۰/۱۰/۹۴)و بر فرض اگر که رهبری در جزئیات مذاکرات برجام دخالت میکرده اند پس چرا برجام را به طور مشروط پذیرفتند؟!

 

آقای رئیس جمهور! بهتر است به جای اینکه از زیر افتضاحی که دولت شما به بار آورده و تمامی تخم مرغ های خود را در سبد مذاکرات گذاشته و به کل باخته است! شانه خالی نکرده و آن را به گردن دیگران نیندازید و در برابر ملت بزرگ و قهرمان ایران و رهبری عزیز بایستید و با کمال فروتنی از آنها عذر خواهی کنید!

 

و همچنین به جای اینکه در زمین دشمن بازی کنید و در شرایطی که بسیاری از جوانان ایرانی بیکارند با بستن قردادهایی مثل قرارداد با شرکت هواپیمایی بویینگ حدود ۱۰۰ هزار شغل برای جوانان آمریکایی تولید کردید! اما نسبت به وضع معیشت جوانان و خانواده های ایرانی بی اعتنا هستید و با دادن دستوراتی مثل حکم به دکتر ظریف برای پیگیری حقوقی و بین المللی موارد نقض برجام و همچنین با دادن دستورات مضحکی مثل حکم به دکتر صالحی جهت برنامه ریزی برای طراحی و ساخت پیشران هسته ای جهت بهره گیری در حوزه حمل ونقل دریایی و… که در مورد اول باید گفت که اگرآقای ظریف چنین دستوری را انجام دهند کاملا مشخص خواهد شد که از قوانین بین المللی هیچ اطلاعی ندارند؛ زیرا که تصویب قانون آیسا(داماتو) توسط آمریکا اصلا ناقض برجام نیست و در ثانی باید توجه داشت که طراحی پیشران هسته ای در حال حاضر نیز قابل انجام با سوخت ۳ درصد است؛ به طوری که حتی خنده آمریکایی ها را نیز در آورده است و رسما اعلام کرده اند که این کار ایران ناقض برجام نمیباشد.

 

و اما ملت بزرگوار ایران، بدانید که کوتاه آمدن از عقاید و آرمانها به خاطر معامله با کد خدا و به دلایل واهی مثل بهتر شدن شرایط اقتصادی نتیجه ای بهتر از تجربه تلخ برجام نخواهد داشت. قرارددادی که امروز حتی به وجود آورندگان این موجود متعفن و ناقص الخلقه نیز تحمل نگهداری از آنرا ندارند و می خواهند آنرا و بال دیگران قرار دهند و حاشا که ما جوانان انقلابی و شما ملت همیشه در صحنه اجازه چنین کاری را بدهیم.

 

والسلام علی من التبع الهدی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34691

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.