- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

معاون وزیر نیرو در ساری: بسیاری از تجهیزات و نیازمندی های آب و برق کشور بومی سازی شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در آیین آغاز به کار سومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق ( GIS) در ساری، با بیان اینکه قوی ترین مهندسان در صنعت آب و برق کشور درحال فعالیت هستند، گفت:  با کمک این متخصصان بسیاری از تجهیزات و نیازمندی های آب و برق کشور بومی سازی شد.

به گزارش شرکت آبفای شهری مازندران علیرضا دائمی با بیان اینکه طرح هوشمند سازی کنتور آب و برق و برقی کردن چاه های موجود نیاز به اطلاعات پایه ای و همکاری بین دستگاهی دارد افزود: امنیت ، مدیریت و یکپارچگی ، صنعت آب و برق کشور را توسعه می دهد.

GIS- [1]

وی به پروژه کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به حجم بالای شبکه ها و خطوط انتقال و اضافه شدن مشترکان آب و برق ، داشتن اطلاعات مکانی در این صنعت، بزرگترین و مهمترین پشتیبانی کننده برای ارایه خدمات مطلوب به مردم است.

دائمی تصریح کرد: این سامانه در دنیا قدمت بالایی دارد و هم اکنون در نظام جمهوری اسلامی نیز در حال نهایی شدن است.

مهندس افضلی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان و مهندس شهابی مدیر عامل توزیع برق استان مازندران نیز در این کنفرانس در سخنانی به اهمیت کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق (GIS) پرداختند .

گفتنی است در حاشیه برگزاری این کنفرانس ، کتاب سیستم اطلاعات مکانی و نقش آن در صنعت برق رونمایی شد.

برگزاری ۹ کارگاه آموزشی و ۶۰ غرفه نمایشگاهی نیز ازجمله برنامه های این کنفرانس می باشد .

این کنفرانس با حضور مدیران صنعت و آب برق سراسر کشور از امروز به میزبانی مازندران در ساری آغاز بکار کرد و تا فردا ادامه دارد.