تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

معوقه دانستن کسری صندوق فرهنگیان پذیرفتنی نیست/سود وام‌های اخذ شده باید به روز محاسبه شود

برخی تعابیر درباره معوقه بودن کسری صندوق فرهنگیان پذیرفتنی نیست/سود وام‌های اخذ شده صندوق باید به روز محاسبه شود
یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معتقد است؛ اگر بازپرداخت مبالغی که از صندوق ذخیره فرهنگیان وام اخذ شده، با سود روز محاسبه نشود، اختلاس رخ داده است.
عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به اظهار نظر اخیر دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مبنی بر اینکه کسری ۸ هزار میلیارد تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان، معوقه بوده است و نه فساد، واکنش نشان داد.
وی افزود: ما هنوز نمی‌دانیم آقایان چه تعبیری از فساد دارند.
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید کرد: طبق مصوبه بانک مرکزی درصد سودی که بانک‌ها از مردم دریافت می‌کنند مشخص است، اما در حال حاضر در مسئله صندوق مبالغی وام به افرادی داده شده است که با سود بسیار پایین مورد محاسبه قرار گرفته است.
نماینده مردم رشت تصریح کرد: اگر این وجوه صندوق با سود مناسب محاسبه شده و به صندوق ارجاع شود، بله آن وقت می‌توان گفت که فسادی رخ نداده در غیر این صورت اگر مبالغ با محاسبه سودی که قابل قبول نیست مد نظر قرار گیرد، باید مشخص شود چه کسی باید مابه‌التفاوت آن را پرداخت کند آن هم مبالغی که جزء اموال دولتی است.
یوسفیان‌ملا با بیان اینکه هنوز مفسده و یا معوقه بودن کسری ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان به طور کامل بررسی نشده است، اظهار داشت: اگر معوقات کسانی که وام دریافت کرده اند با سود مصوب دولتی محاسبه شود و به صندوق بازگردد آن وقت می‌توان گفت که فساد رخ نداده است در غیر این صورت مفسده بودن این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
وی تأکید کرد: در حال حاضر نمی‌توان گفت که این مبالغ در قالب وام معوقه است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه سود بانکی را نمی‌توان بذل و بخشش کرد، گفت: سود بانکی جزء اموال دولتی است.
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن اشاره به اینکه جمع‌بندی‌های نهایی درباره کسری بودجه ۸ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان مستلزم تحقیق و تفحص مجلس است، گفت: در کنار این موضوع وزیر آموزش و پرورش هم که به تازگی ردای این وزارتخانه را پوشیده است می‌تواند به شفافیت در برخی امور کمک کند تا این که این مسئله به سرعت بررسی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28452

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.