تاریخ ارسال : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مفهوم برجام منطقه‌ای را نمی‌شناسم / تیلرسون در کنار فعالیت‌های نفتی، کمی تاریخ را مطالعه کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تسلیت پشاپیش شهادت مولی موحدین امیرالمومنین علی (ع) در خصوص عملیات تروریستی تهران ابراز ناراحتی کرد و گفت: به همه بازماندگان این واقعه و خانواده های داغدار آنها تسلیت می گویم و از روسای جمهور و وزرای خارجه و سایر وزرا و موسسات خارجی و شخص پاپ دبیر کل سازمان ملل که تلفنی و مکتوب با ملت و دولت ایران همدردی کرده اند و این حادثه را ضمن همدردی محکوم کردند تشکر می کنیم.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ کشور این حادثه تروریستی را به جامعه اسلامی تسلیت و ابراز همدردی کرده اند گفت: این نشان دهنده آن است که جامعه جهانی هنوز نسبت به این موضوعات وحوادث تروریستی حساسیت دارد.

 

** مفهوم برجام منطقه ای را نمی شناسم

 

قاسمی در ادامه این نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد به عنوان اولین سوال در خصوص برجام منطقه ای گفت: من مفهوم برجام منطقه ای را نمی شناسم تنها یک برجام را می شناسم و آن همان بود که بین ما و ۱+۵ مطرح شد.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: مسئله بین ما و کشورهای حوزه خلیج فارس موضع دیگری است که نباید با تعابیری تحت عنوان برجام از آن یاد کرد و راهکارهای مخصوص خود را می طلبد.

 

**جمهوری اسلامی آماده افزایش همکاری ها با کشورهای همسایه است/ این منوط به خواست طرفین خواهد بود

 

وی در خصوص افزایش مناسبات تجاری با قطر نیز گفت: مسائلی که پس از اجلاس ریاض در منطقه اتفاق افتاد قابل توجه است و همان طور که من در جلسات گذشته نیز عنوان کردم چیدمان غلط این اجلاس می تواند آثار مخربی را به وجود بیاورد که البته این پیش بینی تحقق یافت.

 

قاسمی اضافه کرد: اتفاقات ناگواری در حوزه همسایگان ما اتفاق افتاد و به اعتقاد من این کشورها با توجه به چالش های منطقه باید بتوانند پشت میز مذاکره مسائل خود را حل و فصل کنند و به آرامش و امنیت منطقه کمک کنند.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان طرفین ناآرامی ها در منطقه را به مذاکره و خویشتن داری و گفت گو دعوت کرد.

 

وی ادامه داد: نگاه ما به همسایگان روشن است و همواره خواهان روابط مسالمت آمیز با تمام همسایگان خود بوده ایم و در صورت نیاز و البته آمادگی کشورها می توانیم با اراده ای که در تهران وجود دارد این همکاری ها را افزایش دهیم اما این منوط به خواست طرفین است. 

 

این خبر کامل می شود/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52939

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.