تاریخ ارسال : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مقام آمریکایی: ما مقصر نیستیم! روحانی برجام را بزرگ‌نمایی کرد!

عضو تیم مذاکره کننده آمریکایی می‌گوید دولت روحانی چون می‌خواست توافق هسته‌ای را در داخل بفروشد، دچار بزرگ‌نمایی درباره انتظارات از توافق شد.
به گزارش شلمچه نیوز، ریچارد نفیو مذاکره کننده ارشد و سابق آمریکا در امور تحریم در پاسخ این سؤال رادیو فردا که «شما به عنوان کسی که در مذاکرات حاضر بودید و مشخصاً در زمینه تحریم‌ها ایفای نقش کردید، آیا وضعیت کنونی را غیرمنتظره ارزیابی می‌کنید؟ در ایران سردرگمی در زمینه رفع تحریم‌ها وجود دارد، شرکت‌های بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری درنگ می‌کنند. آیا این وضع را پیش‌بینی می‌کردید؟» گفت: من اصلاً شگفت‌زده نیستم، این وضعیت قابل پیش‌بینی بود و من این را پیش‌بینی کرده بودم.
او ادامه داد: به نظرم اضطراب زیادی درباره موضوع بازگشت‌پذیر بودن تحریم‌ها وجود دارد یا اینکه ایران متهم به نقض تعهداتش در برجام شود.
معاون سابق هماهنگ کننده امور تحریم‌ها در وزارت خارجه آمریکا می‌گوید: اگر منفعتی که ایران به دنبال حصول آن از توافق بوده به دست نیاید، توافق در معرض خطر قرار می‌گیرد اما فکر می‌کنم بخشی از مشکل این است که انتظارها در ایران بزرگ‌نمایی شد و دولت روحانی در زمانی که می‌خواست این توافق را در داخل بفروشد از واقعیت‌ها و عقلانیت فراتر رفت.
وی افزود: مشکل اینجاست که این تصور ایجاد شد که پس از توافق همه چیز عالی می‌شود، و وقتی این اتفاق نیفتاد احساس یأس به وجود می‌آید.
او گفت: بخشی از این مشکل که انتقادها در ایران افزایش یافته، این است که برخی فکر می‌کردند که توافق درها را بسیار زودتر باز خواهد کرد. این وضعیت خطرناکی را به وجود آورده است.

کیهان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15567

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.