تاریخ ارسال : ۰۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۱:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ملت ایران اگر مصالح خود را به خوبی بشناسد در مقابل دشمن پیروز است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار خسرو عروج امشب در نخستین کنگره گرامیداشت شهدا، جانبازان و ایثارگران روستای خلج اصفهان با اشاره به پیروزی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی اظهار داشت: در مباحث نظامی مطرح است که اگر با توان ۳ به یک به کشوری حمله شود قطعاً شکست رقم می‌خورد، این در حالی است که دشمن می‌گوید ما به ایران "هزار به یک" حمله کردیم، این صحبت خود آمریکایی‌هاست که حداقل ۳۲ سال بعد از جنگ همچنان راجع به آن می‌نویسند.

وی افزود: برای پاسخ دادن به این سئوال باید به سال ۶۱ هجری برگردیم، از عدد ۱۲۰ هزار تا ۱۲ هزار نفر راجع به تعداد لشکریان یزید صحبت می‌شود اما تعداد لشکر امام حسین (ع) مشخص و آن ۷۲ نفر است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دلیل اینکه لشکر هزار به یک چرا در این جنگ موفق نشد چند مورد است، ابتدا باید پرسید آیا قدرت ناشی از کمیت است، پاسخ منفی است.

وی با بیان اینکه این پیروزی عین معجزه بوده است، گفت: نکته دوم این است که همه می‌گویند زیربنای این حرکت عظیم در ترکیب جنگی ایران بوده است، اینجا نیز می‌توان به خروج امام حسین (ع) از مکه تا رسیدن به کربلا و ترکیب جنگی وی اشاره کرد، ترکیب جنگی این جماعت مخلوط است، پیر، جوان، غنی، فقیر و امام معصوم در کنار هم جنگیدند، ترکیب جنگی ما نیز در جنگ ترکیبی به همین گونه است.

سردار عروج ادامه داد: سال‌ها پیش بعد از انفجار مقر آمریکایی‌ها در بیروت رئیس جمهور آنها گفت ما با پدیده جدیدی مواجهیم و برای آن باید فکری کنیم، او گفت عقیده ایرانی‌ها نسبت به زندگی پس از مرگ قوی‌تر از این دنیا است.

وی با بیان اینکه باید بدانیم بر سر چه سفره‌ای نشسته‌ایم، اظهار داشت: آنها می‌گویند فرمانده‌ای بالای سر ایرانی‌هاست که به ملکوت وصل است، می‌گویند فقط یک سبک حکومتی در دنیا با همه سبک‌های دیگر متفاوت است، حکومت‌های جهان یا پادشاهی هستند یا رئیس جمهور دارند، اما این حکومت از طریق نایب امام زمان (عج) به ملکوت وصل است و مردم به حرف او گوش می‌دهند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکایی‌ها وصیت نامه‌های شهدای ما را بسیار بهتر از خود ما بررسی کرده‌اند، آنها بعد از این بررسی‌ها می‌گویند شهدا در تمام این وصیت‌نامه‌ها می‌خواهند بدانند امام از دست آنها راضی است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌‎گویند ما تا به امروز با تمام اهرم‌ها به این کشور حمله کرده‌ایم اما نمی‌توان ریشه آنها را جدا کرد، گفت: به گفته آمریکایی‌ها شعوری بالاتر از شعور انسانی در این میان وجود دارد.

سردار عروج خاطرنشان کرد: ما ۱۲۳۰ کیلومتر مرز داشتیم و حساب کردیم اگر از ما هر یک نفر در خط می‌جنگید ۲۰ نفر در عراق باید او را پشتیبانی می‌کردند، در این جنگ همه آحاد مردم حضور داشتند.

وی با بیان اینکه هرکس به حماسه امام حسین (ع) نگاه کند نجات پیدا می‌کند، گفت: سردمداران دنیا مصالح کشور ما را نمی‌دانند، به همین خاطر هر عملیاتی علیه این کشور انجام شد شکست خورده‌اند، اگر ما این مصالح را بشناسیم دشمن شکست می‌خورد و این یک اصل است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67592

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.