تاریخ ارسال : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مماشات دستگاه های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ، دوشنبه شب تعدادی از اراذل و اوباش با نام اینکه درویش هستند با مراجعه به یکی از کلانتری های خیابان پاسداران خواستار آزادی یکی از هم مسلکان خود می گردند که با شاکی خصوصی به سبب دزدی بازداشت شده بود.

این شخص به سبب دزدی و با شاکی خصوصی بازداشت شده بود و رفقای درویش مسلک او با این دستاویز و ادعا که او به سبب درویش بودن بازداشت شده هست به پاسگاه مراجعه و با نهایت پررویی و خباثت به نیروی انتظامی نیم ساعت مجال می دهند که وی را بی قید و شرط آزاد کند!

طبیعی هست که فارغ از انحرافات عقیدتی دراویش اعضای فرقه های گوناگون مدعی درویشی در بعضی نقاط کشور که حاضر هستند و به زندگی خود مشغول هستند، نظام اسلامی با دراویش به سبب درویش بودن آنان برخورد نکرده هست لکن افرادی به سبب داشتن شاکی خصوصی احضار و گاها بازداشت می گردند و هیچ کس در مقابل قانون استثناء نبوده و توان ندارد باشد.

اینکه بعضی با لباس و ادعای درویشی مشابه داعش به خیابان ها ریخته و مردم بیگناه را مورد ضرب و شتم قرار داده و با اتوبوس از روی فرزندان این ملت رد شده و آنان را به شهادت برسانند در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست و با شدیدترین برخوردها رو به رو می شود.

حامی های داعشی های وطنی خداوندان تناقض هستند، وقتی که در آمریکا یا فرانسه فردی با خودرو به مردم حمله کرده و از روی آنان رد و تعدادی را می کشت به عنوان اینکه داعش مسبب این کار بوده سریعا با تروریستی خواندن سانحه آن را محکوم می کنند ولی در ایران وقتی دراویش داعشی همین کار را انجام می دهند مشی آنان را با عنوان پرطمطراق و خنده دار « مقابله مدنی» و « مسالمت آمیز » توجیه می کنند!

بدون شک نیروی انتظامی بایستی با قدرت و قاطعیت با اراذل و اوباش و در یک کلام پیروان داعش در کشور برخورد نماید و طبیعی هست که این قدرت در نیروهای انتظامی و فرزندان این ملت وجود دارد که یا حسین گویان دمار از روزگار برهم زنندگان امنیت ملی درآورند و آسایش را به ملت هدیه دهند ولی بعضی مسئولین که بایستی مجوز چنین برخوردی را به نیروی انتظامی بدهند برای اینکه در محافل بین المللی به عنوان بازیگر نقش مثبت ماجرا تلقی گردند خود را به سویی کشیده و سکوت پیشه کرده اند!

کسانی که خود را در مقابل قانون استثنا می دانند و به دستاویز های متفاوت به خیابان ها ریخته و امنیت مردم را سلب می کنند محارب بوده و بایستی با آنان محکم برخورد شود، تسامح در مقابل چنین وحوشی که مشابه داعش با اتوبوس و خودرو به صف مردم و نیروهای انتظامی حافظ امنیت می زنند و باعث شهادت آنان می گردند نابخشودنی بوده و امنیت جامعه را ملعبه سیاست بازان و معاندان می سازد.

زیادتر بخوانید:

تجربه ۳ ساعته معیت با دراویش قمه به دست این فرقه به جای کشکول قمه زیر بغل دارد جنایت تفاله های داعش در پوشش دراویش
ماجرا از کجا آغاز شد؟

دوشنبه شب و به دنبال آشوب بعضی اراذل و اوباش در منطقه پاسداران تهران، که واقعه ی آن از درگیری دراویش گنابادی با نیروی انتظامی آغاز شد و دامنه آن تا صبح روز گذشته نیز به طور جسته وگریخته ادامه داشت، آشوبگران به خراب کردن اموال مردم، خودروها و منازل منطقه پرداختند.

حدود ساعت ۶ صبح روز گذشته نیروهای انتظامی در عملیاتی بعد از انتهاء ضرب الاجل تعیین شده برای متفرق شدن دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران، آتش فتنه را خاموش و همه اغتشاش گران را دستگیر نمودند.

گفتنی هست در در خلال این عملیات یک خودروی سمند از دراویش به سمت نیروهای انتظامی و اشخاص حاضر در محل حمله ور شد.

این خودرو با چندین نفر برخورد کرد که متاسفانه یک بسیجی در این حمله شهید شد و یک نفر دیگر نیز در کما هست.

آشوبگران قبل از بازداشت بعضی معابر محله را به آتش کشیدند.

پیروان داعش چه طور سه مامور نیروی انتظامی را شهید کردند؟!

دوشنبه شب تحصن و تجمع دراویش گنابادی مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اعتراض به بازداشت «نعمت الله ریاحی» که با شاکی خصوصی به سبب دزدی بازداشت شده بود به خشونت و درگیری با مأمورین انتظامی کشیده شد.

   در این تجمع با حمله های وحشیانه دراویش سه مأمور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدادی نیز دچار جراحت و برای مداوا به بیمارستان های اطراف جابه جا شدند.

در آشوب های ایجادشده ، یکی از طرفداران این فرقه به نام محمد ثلاث با یک دستگاه اتوبوس به صف مامورین نیروی انتظامی در مقابل کلانتری حمله ور شد و سانحه مرگبار و خونین به وجود آورد.

گروهبان امامی و گروهبان بایرامی از نیروهای کادر یگان امداد در حمله وحشیانه داعشی های وطنی شهید شدند. دیگر شهید این جنایت، یک سرباز وظیفه بوده هست که هرسه توسط اتوبوس جنایت کاران فرقه گنابادی شهید شدند. سن هر سه شهید دوشنبه شب ناجا زیر ۲۰ سال بوده هست و دو نیروی کادر نیروی انتظامی که شهید شدند سه ماه بود که لباس سبز ناجا را بر پوشیده بودند.

در حالی که راننده اتوبوسی که عامل شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی شد در گفتگویی به انجام این عمل جنایتکارانه اقرار کرده هست، خبرگزاری ایسنا در اقدامی قابل تامل در گفت و گو با یکی از سخنگویان دراویش ادعا کرد آنان دست به خشونت نزده اند.

روایت معاون اجتماعی نیروی انتظامی

معاون اجتماعی نیروی انتظامی درباره آشوبگری دراویش در خیابان پاسداران گفت: از دوشنبه شب اشخاص منسوب به فرقه دراویش گنابادی به دنبال ایجاد اغتشاش بودند تا اینکه یکی از آنان با اتوبوس خود مامورین پلیس را در خیابان پاسداران زیر گرفت که در این سانحه سه مامور نیروی انتظامی من جمله دو نیروی یگان امداد و یک سرباز شهید شدند. در کسری از ثانیه عامل این سانحه شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از میزان سردار سعید در انتظار المهدی دنبال کرد: این اشخاص آشوب طلب درگیری ها را به سمت خیابان گلستان هفتم بردند و نیمه شب دوشنبه با خودرو سمند به سمت مامورین دو مرتبه حمله کردند که در این سانحه یک بسیجی شهید شد. علاوه بر این یک بسیجی دیگر در نیمه های شب با چاقوی اعضای این فرقه گمراه شهید شد.

منتظرالمهدی با بیان اینکه ۳۰ مامور پلیس در جریان آشوب خیابان پاسداران زخمی شدند، گفت: با خویشتنداری مامورین پلیس هیچکدام از اعضای این فرقه گمراه کشته نشدند و تنها تعدادی از آنان در درگیری زخمی شدند.

سخنگوی نیروی انتظامی از بازداشت بیشتر از ۳۰۰ نفر در جریان حوادث دوشنبه شب اطلاع داد و اضافه کرد: راننده خودرو سمند که یک بسیجی را به شهادت رسانده بود هم در میان بازداشت شده ها هست. در این میان دوشنبه شب اعضای این فرقه سه بار با خودرو قصد حمله به مامورین و زیر گرفتن آنان را داشتند.

منتظرالمهدی با بیان اینکه پلیس ساعت ۴ بامداد را آخرین اولتیماتوم برای انتهاء آشوبگری این اشخاص اعلام نمود،گفت:اشخاص آشوب طلب و مخل امنیت مردم، از روی پشت بام ها به روی مامورین کوکتل مولوتف پرت کردند. علاوه بر این از خانه های مردم برای ایجاد خسارت و درگیری استفاده می کردند. درنهایت بعد از انتهاء اولتیماتوم در ساعت ۴:۳۰ صبح آشوبگری این اشخاص از سوی پلیس انتهاء یافت.

به گفته وی، دراویش به چندین خودرو و موتورسیکلت مردم عارضه زده و آنان را به آتش کشیدند.

عاملان شهادت سه مامور بازداشت شدند

سردار سعید منتظرالمهدی علاوه بر این با تأیید شهادت سه نفر از مأمورین ناجا در خیابان پاسداران تهران اعلام نمود: در آستانه شهادت بانوی دو عالم عاملان فریب خورده و مخلان نظم و امنیت در ادامه تجمعات موخر خود در خیابان پاسداران در عملی مذبوحانه و خباثت آمیز با یک دستگاه اتوبوس سه تن از دلاورمردان سبزپوش و حافظان نظم و امنیت نیروی انتظامی را که برای سامان قسمتی به امنیت در منطقه حضور داشتند به شهادت رساندند.

سخنگوی ناجا اعلام نمود: قاتلین در کسری از زمان بازداشت شدند و وضعیت هم حالا تحت مدیریت پلیس هست.

سردار منتظرالمهدی ضمن تسلیت شهادت این سه مأمور فداکار و دارای تعهد ناجا به محضر حضرت فاطمه زهرا، فرماندهی کل قوا، ملت شهیدپرور و خانواده معزز این سه شهید به برهم زنندگان امنیت محکم اخطار داد که در مقابل کارهای ضدامنیتی و غیرقانونی هر کسی با هر هویتی که باشد برخورد می شود.

باشگاه خبرنگاران نیز در خبری اعلام نمود: «متاسفانه آمار شهیدان نظم و امنیت در حمله دراویش گنابادی به مامورین انتظامی به ۵ تن رسید.»

مماشات دستگاه های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد

» حجت الاسلام نصرالله پژمان فر، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در صحبت با فارس، بااشاره به آشوب های دوشنبه شب تعدادی از دراویش در خیابان پاسداران گفت: امروز وظیفه حاکمیت ایجاد امنیت برای آحاد متفاوت مردم هست و اساساً تشکیل حاکمیت بر همین پایه و مبناست.
وی اضافه کرد: در کمال تأسف در جامعه ما کسانی هستند که با رویکرد فرار رو به جلو زورگویانه و قلدرمآبانه حقوق مردم را تضییع می کنند و این کار امنیت جامعه را با چالش رو به رو می کند.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس گفت: این اتفاق، اتفاق تازه ای نبود و در کمال تأسف در هفته های گذشته نیز این تجمعات غیرقانونی وجود داشته و امروز مماشاتی که دستگاه های امنیتی و انتظامی در رابطه با این اشخاص دارند برای مردم تداعی کننده این هست که این مماشات یک مماشات بیشتر از اندازه و غیرقابل دفاع هست.

وی اضافه کرد: اینکه دستگاه های امنیتی با این اشخاص تا آن حد مماشات کنند که این اشخاص کارهای خلاف امنیت را در کشور انجام دهند و برخوردی با آنان صورت نگیرد جای تأمل دارد.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت:

انتظار ما از دستگاه های امنیتی برخورد جدی و از دستگاه های قضایی محاکمه فوری این عاملان و برخورد با آنان و در نظر گرفتن اشد مجازات درباره این اشخاص هست تا در جامعه این احساس ایجاد شود که اگر کسانی نکته ای هم دارا باشند باید مسائلشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

اهتمام بر برخورد با عاملان تحریک کننده بیگانه و داخلی آشوب دراویش

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و کلات نیز با اشاره به ناآرامی های دوشنبه شب در منطقه پاسداران تهران که توسط دراویش گنابادی انجام شد، گفت: دراویش سالیان دراز در این کشور زندگی کردند و ریشه آنان به چندین قرن قبل باز می شود و اینکه امروز وارد مرحله خشونت شده اند باید ریشه یابی شود و عاملان تحریک کننده آن که از خارج هست مورد ارزیابی قرار گیرد.

قاضی زاده افزود: این آشوب ها توسط دراویش گنابادی حتماً یک عامل بیگانه دارد و باید با این عامل و محرک بیگانه برخورد لازم انجام شود و با کسانی که ملعبه این عاملان شده اند نیز باید برخورد لازم صورت گیرد.

عکس العمل اعضاء فضای سایبری به آشوب داعشی های وطنی

انتشار این خبر از همان ابتدا باعث عصبانیت شدید دانشگاهیان شد و دانشگاهیان زیادی با هشتک های مختلفی همچون«دراویش داعشی»، «گلستان هفتم»، «وحشی گری» و «داعش وطنی» نسبت به چنین اتفاق دردناکی در فضای سایبری عکس العمل نشان دادند و از مسئولین انتظامی و امنیتی خواستند در مقابل این وحشی گری ها اصلا و ابدا کوتاهی نکنند.

محمدامین سلیمی دبیر شورای تصریح موضع های بسیج دانشجویی نیز درج کرد: «دراویش داعشی قبلتر یک فرقه منحرف بودند با مراجع اقتصادی و کسی کارشان نداشت امروز فرقه ای هستند هم ردیف ‎منافقین تروریست. نه جای مماشات دارد نه مدارا. امنیت پایتخت و جان مردم کیسه زباله نیست که هر سگ و گربه ای به آن چنگ بزند.»

هاتف الرحمن صالحی مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس نیز نوشته هست:

«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، در شب شهادت ام ابیها؛ حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها، دوباره، تاریخ تکرار شد! حرمت شکنان حریم آل الله در عاشورای ۸۸، امروز در کسوت دراویش گنابادی، پاسداران تهران را صحنه صف آرایی خباثت آلود خود در مقابل سپاه اسلام ساختند!»

» علاوه بر این رضا رمضان نژاد دبیر اسبق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجوهای در اروپا در پیامی درج کرد: «از دید منورالفکرهای توئیتر، حمله کننده با خودرو به مردم در فرانسه و آلمان و… میشه تروریست! حمله کننده با اتوبوس به پلیس در گلستان هفتم میشه درویش مظلوم! کی شماها انقدر زباله شدین؟»

میشه تروریست! حمله کننده با اتوبوس به پلیس در گلستان هفتم میشه درویش مظلوم! کی شماها انقدر زباله شدین؟» سعید تواناراد دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجوهای مستقل نیز می نویسد: «برخورد شدید با وحشی گری های بعضی اشخاص در پاسداران مطالبه جدی جنبش دانشجویی هست.»

علی فلاحت کار فعال دانشجویی هم در توئیتی نوشته هست:

«‏‎»«‏‎بی عدالتی که آقا فرمودن همینه، ‎گنابادی ها با معیت چهارتا لات خیابونی شهر رو به آتیش می کشن و نیروهای امنیتی رو به سخره می گیرن، بازهم با ‎نورعلی تابنده مماشات می شه و برخورد قاطعی با این آشوب نمی شه. محافظت امنیت منحصرا برخوردقاطع با ‎داعش نیست، باید با ‎داعش وطنی هم برخورد قاطع کرد».

یک عضو دیگر در صفحه شخصی خود نوشته هست: خدای تناقض داعشی های وطنی هستند، موقع گفتن فوت بر آمریکا آنقدر آدم دوست می گردند که بیا و ببین، اما وقتی به هموطن سربازشون می رسد آنقدر وحشی می گردند که روی داعش را هم سفید می کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88650

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.