تاریخ ارسال : ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ممیزی آزمایشگاه مرجع آب وفاضلاب استان مازندران برگزار شد

معاون  بهره برداری آبفاشهری مازندران از برگزاری ممیزی آزمایشگاه مرجع ازسوی ممیزان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، به منظور اعتبار دهی این آزمایشگاه خبر داد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس محمدرضا محمودی، با بیان اینکه آزمایشگاه مرجع یکی از عناصر مهم در ارزیابی کیفیت آب محسوب می شود، گفت: آزمایشگاه مرجع با هدف دسترسی به خدمات آزمایشگاهی با کیفیت مطلوب و در راستای استفاده بهینه از منابع، امکانات، جلوگیری از انجام فعالیتهای موازی و اتلاف سرمایه ها از ادغام آزمایشگاه مرکز استان و رفرانس تشکیل می شود.

 

وی،با تاکید بر اینکه این آزمایشگاه ملزم به ارایه خدمات مورد نیاز در مقوله کیفیت آب وفاضلاب است، ادامه داد: آزمایشگاه مرجع باید توانمندی انطباق با برنامه های جدید شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور را در حیطه آزمایشگاهی مربوط به هر عامل نیز کسب نماید.

مهندس محمودی،  آمادگی دریافت گواهینامه های معتبر ایزو مدیریت کیفیت را از مهمترین برنامه آزمایشگاه مرجع دانست و گفت: در این راستا آزمایشگاه مرجع آبفاشهری مازندران برای نهاینه نمودن برنامه های دقیق کنترلی و پایش موثر سیستم آبرسانی از طریق تولید داده های کیفی با دقت و صحت بالا اقدام به دریافت گواهینامه ISO17025  نموده است.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایشهای میکروبی، بیولوژی، فیزیکی  وشیمیایی و ریزآلاینده آلی، ایجاد نظم و ساماندهی فعالیتهای آزمایشگاهی، یکسان سازی و کاهش اعمال سلیقه، پیگیری ایجاد زمینه  برای اعتبار سنجی آزمایشگاه، اعتماد صد در صد به نتایج اندازه گیری، آزمون برای اجرای برنامه سلامت آب  در سیستم آبرسانی شهرهای استان را ازجملهبرنامه های آزمایشگاه مرجع عنوان کرد.

وی، با بیان اینکه آزمایشگاه مرجع در تصفیه خانه فاضلاب ساری مستقر است، افزود: ساختمان این آزمایشگاه از قبل بوده و اکنون با صرف ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار فضای فیزیکی آن استانداردسازی شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13836

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.