تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۶:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منابع صندوق های بازنشستگی پاسخگوی نیازها نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، میرزایی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: بخشی از مشکلات امروز صندوق بازنشستگی، ناپایداری است به این معنا که منابع صندوق ها پاسخگوی نیاز حال حاضر و آینده کشور نیست، از سوی دیگر نظام محاسباتی امکان محاسبات شفاف این صندوق را به ما نمی دهد. وی تصریح کرد: از مجموع ۴ صندوق موجود، ۲ صندوق در اختیار وزارت کار است که با کسری های زیادی روبرو است و البته این فقط مشکل ما نیست بلکه ۲ صندوق دیگر هم با همین ناپایداری منابع روبرو هستند.
میرزایی گفت: مشکل اصلی این صندوق ها شیوه اداره آنهاست که باید شفاف سازی شود، این صندوق ها تابع فضای اقتصادی کشور است و در شرایط رکود طبیعی است که بازدهی هم نخواهند داشت اما در مجموع با وجود رکودهای اقتصادی کشور در این چندساله اخیر، عملکرد این صندوق ها خوب ارزیابی می شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شیوه اداره شرکت های سرمایه گذاری وابسطه به صندوق ها کاملا شفاف است و ۷۰ درصد از بنگاه های وابسته با صندوق ها در بورس وارد شده اند و مابقی نیز صورت حساب های خود را برای بورس ارسال کرده اند، صندوق های بازنشستگی قدرت انتخاب برای سرمایه گذاری نداشته اند و در حقیقت اینها وارث بدهی های دولت های پیشین هستند.
وی افزود: صندوق ها در خلاء فعالیت نمی کنند بلکه در محیط عملیاتی کشور فعال اند بطوری که اگر اقتصاد سالم باشد سالم می مانند و برعکس، بنابریان شرایط اقتصادی کشور تاثیر مستقیم روی عملکرد این صندوق ها دارد، آنچه مهم است شیوه اداره این صندوق هاست، بورسی شدن، اصلاح گزارش های مالی، فقدان بازار رقابتی مدیران از جمله چشم اندازهای ما برای اداره صندوق هاست.
میرزایی گفت: کمبود منابع، تبعیض و نا برابری در صندوق ها و ناپایداری صندوق ها آنهارا به مرز بودن یا نبود رسانده است که این مسئله از جمله چالش های ما در اداره صندوق های بازنشستگی است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: البته مجلس از صندوق های بازنشستگی حمایت می کند هر چند بسیاری از آسیب های کنونی ما نتیجه لوایح و قوانینی است که در سال های گذشته به عنوان مصوبه تصویب شده بود. دانلود


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31015

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.