تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منافقین و داعش گزینه‌های مورد حمایت غرب هستند

تونی کارتالوچی، پژوهشگر و کارشناس ژئوپلیتیک، در مقاله ­ای که در سایت مجله اینترنتی نیو ایسترن اوتلوک منتشر گردید، با اشاره به شناسایی تمامی مظنونین حملات تروریستی اخیر در اروپا توسط دستگاه­های اطلاعاتی غربی پیش از اقدام به انجام عملیات تروریستی، رهایی این عوامل تروریستی توسط کشورهای غربی را متعمدانه دانست و هدف از این اقدام را گسترش ابزار قدرت دولت­های غربی در داخل و توجیه ادامه جنگ­های پرسود و بی­ پایان در خارج از مرزهای کشورهای غربی عنوان کرد و ضمن اشاره به حمایت آمریکا از گروهک تروریستی منافقین، حمایت این کشور از داعش را نیز غیر تعجب­ آور خواند.

به گزارش سرویس بین­ الملل پایگاه خبری ­تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، این کارشناس ژئوپلیتیک در ابتدای مقاله خود می­نویسد: تقریبا تمامی مظنونین بمب­گذاری­های اخیر در بروکسل قبلا یا توسط دستگاه­های امنیتی اروپایی یا به‌وسیله سایر دستگاه­های اطلاعاتی همپیمان آنان مورد تعقیب قرار گرفته، بازداشت و حبس شده بودند اما به طور غیرمنتظره­ای آزاد شده و به آنان اجازه داده شد حملات  بروکسل و پیش از آن حملات پاریس را انجام دهند.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد رسانه­ های غربی در این زمینه می­نویسد: این حقیقت که مظنونین حملات تروریستی اخیر، سابقا دستگیر و آزاد شده بودند مورد اعتراف خود رسانه­ های غربی نیز هست اما مفهوم واضح این اقدام کشورهای غربی با این ادعا که آزادی آنان تنها به ­خاطر اشکالات سیستمی و اداری بوده توسط همان رسانه­ ها نادیده گرفته می­شود.

کارتالوچی سپس به چهار نمونه از گزارش های رسانه­ های غربی از جمله وال استریت ژورنال، پایگاه خبرگزاری آلمان، پایگاه خبری بلژا در بلژیک و نیویورک تایمز در ارتباط با دستگیری مظنونین حملات تروریستی اروپا و آزادی آنان پیش از اقدام به انجام عملیات تروریستی اشاره می­کند و می­نویسد: در ماهیگیری مفهومی وجود دارد به نام “بگیر و آزاد کن” که به ماهیگیر این امکان را می­دهد که با رهاسازی ماهی پس از شکار آن، ضمن بهره بردن از لذت و تجربه ماهیگیری، به حفظ جمعیت و سلامتی آبزیان نیز کمک نماید. رفتار دستگاه­های اطلاعاتی و امنیتی غربی نیز مشابه همین مفهوم است: حفظ توهم انجام عملیات­های ضدتروریستی و در عین حال ثابت نگاه داشتن تعداد سازمان­های تروریستی در سرتاسر دنیا.

در بخش دیگری از این مقاله، نویسنده به اهداف غرب از این اقدام اشاره می­کند و می­نویسد: هدف غرب از اجازه دادن به تروریست­ها برای انجام موفقیت­ آمیز عملیات­های تروریستی چیست؟ پاسخ کاملا ساده است: این اقدام امکان گسترش ابزار قدرت و کنترل دولت­های غربی را در داخل فراهم ساخته و جنگ­های بی­ پایان و پرسود آنان در خارج از کشور را توجیه می­کند. ایجاد و تجهیز سازمان­های تروریستی مانند القاعده و داعش به‌وسیله غرب و متحدانش هدف دیگری نیز دارد. در دهه ۸۰ میلادی القاعده به­ وجود آمد تا جنگی نیابتی علیه شوروی در افغانستان به راه بیاندازد. در سال ۲۰۱۱ نیز آمریکا و ناتو و متحدین آنان در خلیج فارس از تروریست­های مرتبط با القاعده در لیبی و سوریه استفاده کردند تا دولت­های آن دو کشور را سرنگون سازند. امروز نیز داعش به نیابت از غرب جنگی تمام عیار بر علیه دولت­های سوریه، عراق و به طور غیر مستقیم ایران و روسیه به راه انداخته و در عین حال به ابزاری برای به وحشت افکندن مردم کشورهای مختلف جهان تبدیل شده است.

وی در ادامه مقاله خود به کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله اندونزی و تایلند اشاره کرده و عنوان می­کند این کشورها دقیقا زمانی مورد حملات تروریستی داعش قرار گرفتند که بر خلاف خواست دولت آمریکا عمل کردند و سیاست نزدیکی به چین را در پیش گرفتند.

این مقاله نویس مجله ایسترن اوتلوک سپس با انتقاد از افرادی که معتقدند مدرکی برای اثبات ادعای استفاده غرب از تروریسم به منظور تامین منافع خود وجود ندارد، سند راهبردی منتشر شده توسط مؤسسه بروکینگز در سال ۲۰۰۹ با عنوان “کدام مسیر به سوی پارس؟” را یک “اعتراف مکتوب” خوانده و با استناد به حمایت و استفاده غرب از گروهک تروریستی منافقین، نوشته خود را اینطور ادامه می­دهد: آیا یک اعتراف مکتوب شما را قانع می­کند؟ این گفته که سندی که اثبات کند غرب برای تامین منافع خود از تروریسم استفاده می­کند وجود ندارد، با اسناد سیاسی و راهبردی اتاق فکرهایی مانند سند مؤسسه بروکینگز تحت عنوان “کدام مسیر به سوی پارس؟” در تناقض است. سندی که به طور علنی استفاده از یک سازمان­ تروریستی فهرست شده در لیست سازمان­های تروریستی آمریکا به نام مجاهدین خلق [منافقین] را به منظور آغاز مجموعه­ ای از اقدامات خشن علیه مردم و دولت ایران توصیه می­کند. سازمان مجاهدین خلق [منافقین] علاوه بر انجام مجموعه ­ای از اقدامات تروریستی ادامه­ دار علیه شهروندان و سیاستمداران ایرانی، در کشتار شهروندان آمریکایی و نیروهای نظامی آن کشور نیز دست داشته است.

وی در پایان می­نویسد: اگر سازمان مجاهدین خلق [منافقین] گزینه مناسبی برای حمایت غرب باشد، چرا داعش نباشد؟ با توجه به این موضوع و با در نظر گرفن مسلح کردن اتفاقی! شورشیان در لیبی توسط آمریکا و متحدانش در سال ۲۰۱۱، همان شورشیانی که اکنون عضو گروه­های موجود در لیست سازمان­های تروریسی آمریکا هستند، افشای دخالت آمریکا در قدرت گرفتن داعش نباید موجب تعجب گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14820

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.