تاریخ ارسال : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منتخبان شوراهای روستاها برای ایجاد اشتغال در روستاها‌ تلاش کنند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، نور محمد تربتی‎نژاد پیش از ظهر امروز در همایش منتخبان شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی گرگان اظهار داشت: در انتخابات گذشته این توفیق را پیدا کردیم که به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی باشیم و تجربه این را بدست آوردیم که فرآیند انتخابات یک فرآیندی سخت است.

وی تصریح کرد: یک‎هزار و ۲۰۰ شهر و بیش از ۶۰ هزار روستا در کشور در انتخابات مشارکت داشتند و در استان گلستان نیز ۳۰ شهر و ۹۰۰ روستا در انتخابات شرکت کردند و ۸ هزار و ۷۰۰  نفر نیز نامزد شورای اسلامی شهر و روستا بودند.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس تاکید کرد:  4 شهر و ۹۰ روستا در شهرستان گرگان در انتخابات مشارکت داشتند و همکاران زحمات زیادی برای انتخابات کشیدند.

تربتی‎نژاد یادآور شد: از هیئت نظارت استان، شهرستان و بخشدار و نیروهای انتظامی و امنیتی که در انتخابات زحمات زیادی کشیدند و شاهد آن بودیم قدردانی می‎کنم.

وی گفت: حاصل زحمات برگزاری انتخابات که مراحل مختلفی مانند ثبت‎نام نامزدها، بررسی صلاحیت‎ها، تشکیل هیئت‎های نظارت، نظارت برانتخابات، رای‎گیری و بررسی صحت انتخابات داشت و حاصل آن انتخاب شورای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری بود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه از حضور مردم به صورت گسترده در استان گلستان در پای صندوق‎های رای قدردانی می‎کنیم، افزود: در قانون اساسی یک فصل در مورد شورا و اهمیت شورا داریم و در قانون نخستین مرجع دسترسی به مردم شوراها دیده شده است.

تربتی‎نژاد تاکید کرد: از وظایف مهم شوراها این است که با آغوش باز مردم را بپذیریند و به دغدغه‎های آنها گوش کنند.

وی با بیان اینکه نقش شوراها باید یک نقش تعاملی باشد، گفت: برخی از شوراها تصور می‎کنند که نگاه ارباب و رعیتی وجود دارد، در حالی که این‎گونه نیست و باید مشکلات مردم را احصاء کنند و دغدغه‎های روستا و مردم را به مسئولان بیان کنند.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس تاکید کرد: نقش شوراهای اسلامی در راستای اجرای طرح‎های دولتی حائز اهمیت است و شوراهای اسلامی می‎تواند در ارائه طرح‎های کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری به دهیاران کمک کنند و اگر این طرح‎ها خوب تبیین شود می‎تواند به اشتغال روستاها کمک کند.

تربتی‎نژاد افزود: یکی از چالش‎هایی که در روستاها وجود دارد اختلافات بین مردم، شورا و اعضای شورا با دهیاری است که چنین اختلافات مانع توسعه و پیشرفت روستا می‎شود.

وی گفت: به عنوان نماینده مجلس تلاش می‎کنیم که بتوانیم به روستاها خدمات‎رسانی کنیم و شوراهای اسلامی می‎توانند نقش یک رابط بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مردم باشند.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه کلاس‎های آموزشی برای دهیاران و شوراهای اسلامی نیاز است تا به وظایف خود آشنا شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56524

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.