تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منتظر بازگشت به بیمارستان هستم/ در انتظار پاسخ دانشگاه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، دکتر حمیدرضا ربانیان یکی از همکان متخصصین بیهوشی است که ۱۶ مهر در مقابل ساختمان مجلس حاضر شده بودند اما چند روز بعد، از بیمارستان اخراج می شود.

این متخصص بیهوشی در مورد روند اخراجش از بیمارستان، اینگونه توضیح داد: عصر پنج شنبه ۱۹ مهر بطور ناگهانی و در حین انجام کشیک موظف کاری من در اتاق عمل بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران است، به صورت کتبی و رسمی از طرف بیمارستان به من ابلاغ شد که اجازه حضور در محل کارم را ندارم.

ربانیان ادامه داد: بدون ذکر علتی، صرفا در نامه اشاره شده بود که طبق دستور مقام مافوق لازم است همان موقع اتاق عمل را ترک کنم.

وی افزود: نامه بعدی دال بر فسخ کامل قرارداد سالانه من با بیمارستان، متعاقبا در تاریخ ۹۶/۷/۲۶ صادر و تحویل بنده گردید. در این نامه نیز علت ممانعت از کار من مبهم بود. زیرا «ماده ۱۸» که در متن نامه برای فسخ قراردادم مورد استناد قرار گرفته بود، نه تنها به هیچ عنوان برای من صدق نمی کرد بلکه تشریفات زمانی و مراحل اداری اجرای آن هم مراعات نشده بود.

این متخصص بیهوشی اضافه کرد: نکات نامه به همراه شنیده های متواتر و مطالبی در فضای مجازی، باعث تقویت این ذهنیت برای متخصصین بیهوشی شد که شاید شایعه ورود مسئولان وزارت بهداشت به موضوع صحت داشته و علت چنین برخوردهای متعددی، همان حضور در مقابل مجلس بوده اما همان شب نوزدهم مهر، معاونت درمان وزارت بهداشت با صدور تکذیبیه ای اعلام کرد که ممانعت آن معاونت از ورود متخصصین بیهوشی حاضر در حیاط مجلس به بیمارستان محل کارشان شایعه است.

ربانیان گفت: با این وجود، ممانعت از کار و فسخ قرارداد من بدون ذکر هیچ توجیه یا علتی، از همان نوزدهم مهر تا کنون مرتفع نشده و ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون تلاش های مکرر جمعی از بزرگان رشته بیهوشی و حتی برخی نمایندگان مجلس جهت رسیدگی به اعتراض من برای گرفتن توضیح لازم از زیرمجموعه های وزارت بهداشت و رفع مانع به جایی نرسیده و لذا شکایتی نیز تنظیم و تقدیم مراجع شده که در حال بررسی است.

ربانیان افزود: نوع قرارداد کاری من با دانشگاه علوم پزشکی ایران، به صورت تمام وقت بوده و اجازه فعالیت در بخش خصوصی را ندارم و چون بیمارستان شهدای هفتم تیر، محل اصلی فعالیت شغلی من بوده، در حال حاضر تقریبا فاقد هرگونه درآمدی هستم. از همین رو، توقع دارم ممنوعیت غیرقانونی اشتغال بنده در اسرع وقت مرتفع شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72660

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.