تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منطقه های آزاد برای تولید داخل عارضه زا می باشند/ نیازی به تصویب ۸منطقه جدید نیست

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس شورای اسلامی در اظهار کرد و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس با بیان اینکه هدف ایجاد منطقه های آزاد پشتیبانی از صادرات و افزایش ظرفیت فعالیت جایگاه ها تولید داخلی بوده هست، اظهار کرد: رویکرد صادرات کانون این منطقه های به این سبب بود که فرآورده ها صادر گردیده از این منطقه های قابل رقابت با سایر کشورها باشد.

وی با اشاره به اینکه منطقه های آزاد هم حالا برای تولید داخل عارضه زا می باشند، دنبال کرد: با ارزیابی کارکرد امروز منطقه های آزاد میتوان نتیجه گرفت که متاسفانه هدف اولیه موردنظر عملا پژوهشگر نشد و به جای آنکه این منطقه های به تولید داخل در حوزه صادرات کمک کنند، به پایگاه هایی برای واردات کالا مبدل شده اند.

*افزایش نرخ زمین در منطقه های آزاد گردش پول حوزه دلالی را بالا برد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس در ادامه با اشاره به افزایش نرخ اراضی منطقه های آزاد دنبال کرد: دلال بازی ها و معامله اراضی این منطقه های بدون حتی فراهم نمودن ابزارها تولیدی، باعث افزایش شدید نرخ زمین ها در منطقه های آزاد شد؛ این امر، گردش پول در حوزه دلالی را در پی داشت.

*با رسیدگی به منطقه های آزاد فعلی، نیازی به تصویب ۸منطقه جدید نیست

نقوی حسینی با بیان اینکه تجربه منطقه های آزاد فعلی ناکام بوده هست، اظهارداشت: با توجه به اینکه منطقه های آزاد فعلی خسارات بسیاری برای اقتصاد کشور در پی داشته هست، افزایش آنان منطقی نیست چراکه حرص و ولع افزایش این منطقه های مشکلی از اقتصاد کشور را حل نمی کند.

وی دنبال کرد: چنانچه به منطقه های آزاد موجود رسیدگی و رویکرد منفی آنان مثبت شود، نیازی به تصویب هشت منطقه جدید نیست.

*تصویب ۸ منطقه آزاد جدید در تضاد برنامه ششم توسعه هست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ضررهای زیادتر این منطقه های به اقتصاد کشور ضروری هست قانون اولیه آن اصلاح شود، اظهار کرد: پیش از تصویب افزایش ۸منطقه جدید ابتدا باید در نحوه فعالیت این منطقه های با هدف پژوهشگر شدن اغراض حدس شده بازبینی صورت گیرد چراکه مدیریت فعلی نتوانسته این کار را انجام دهد.

* قطعاً به لایحه افزایش ۸منطقه آزاد رای منفی می دهم

وی رقابت میان بعضی نمایندگان مجلس برای رای آوری لایحه دولت را طبیعی دانست و اظهارداشت: نمایندگانی که درتلاش برای ایجاد منطقه های آزاد و اقتصادی در حوزه انتخابیه خودشان می باشند، مورد اتهام رایج شدن دلالی قرار نمی گیرند چراکه در کوشش برای تامین امتیازاتی در حوزه انتخابیه خود می باشند.

وی در انتهاء در جواب به این سوال که آیا خود شما به این لایحه رای خواهید داد یا خیر اظهار کرد: مطمئنا بنده به لایحه افزایش هشت منطقه آزاد رای منفی می دهم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96079

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.