تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منطقه های آزاد شفافیت مالی ندارند

عامر کعبی در صحبت با خبرنگار مهر با اشاره به ارزیابی طرح اصلاح ماده ای از قانون چگونگی اداره منطقه های آزاد تجاری- صنعتی در مجلس عنوان نمود: اگر بخواهیم بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری به سمت برقرار کردن عدالت حرکت کنیم، باید عدالت اقتصادی را اولویت قرار دهیم. ما هنوز در مسائل و بحران های اقتصادی با صداقت با مردم مسائل را بازگو نمی کنیم و این ناتوانی هست. اگر شفافیت باشد و همه قانونمند باشند، مردم اعتماد نموده و به مسئولین کمک می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قانون چگونگی اداره منطقه های آزاد در مجلس به تصویب اکثریت نمایندگان دست یافته هست و بنا داریم تا با اصلاح مواردی، این قانون را تصویب کنیم تا منطقه های آزاد تجاری – صنعتی درآمدها و هزینه ها و کارکرد مالی خود را به طور واضح عرضه کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس عنوان نمود: هنوز برای مردم و نمایندگان نحوه هزینه کرد درآمدهای منطقه های آزاد تجاری – صنعتی از شفافیت لازم بهره مند نیست و این چرخه تنها به شورای عالی منطقه های آزاد ختم می گردد. با توجه به درآمدهای بالای منطقه های آزاد بویژه از محل معافیت گمرکی، شفافیت در هزینه کرد آنان پرهیز ناپذیر هست.

کعبی در بخش دیگری از اظهارات خود اضافه کرد: واضح سازی مالی در منطقه های آزاد به منظور کمک زیادتر و روان کردن چرخه تولید و اقتصاد در این منطقه های هست. مجلس با قید فوریت به طرح ذکر شده رأی داده تا گزارش های هزینه و درآمد منطقه های آزاد دست کم هر سال دو بار در کمیسیون اقتصادی ارزیابی گردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96130

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.