تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

منفجر شدن اولیه به خدمه سانچی مجال عکس العمل نداد

خبرگزاری مهر: به نقل از صدا و سیما، هادی حق شناس در استودیو گفتگوی مخصوص خبری شبکه دو سیما اظهار کرد: کشتی سانچی ۱۱۵ هزار تن میعانات گازی با درجه اشتعال منفی ۱۸ درجه سانتی گراد حمل می کرد که در برخورد با کشتی چینی یک یا دو مخزن ۲۰ هزار تنی منفجر گردید.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اضافه کرد: اطلاعات اولیه به سبب لطمه شدید نفتکش سانچی در مورد کارکنان آن ناامید کننده بود البته تا آخرین لحظه برای دست کم جابه جایی اجساد کوشش گردید اما به سبب ظرفیت آتش و گازهای سمی امکان این کار ایجاد نشد.

وی اضافه کرد: پس از برخورد دو کشتی و منفجر شدن نفتکش هیچ علامت و تقاضایی از سوی نفتکش سانچی نداشتیم و این نشان می داد بعد از منفجر شدن هیچکدام از کارکنان مجال عکس العملی را نداشت.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: کشتی سانچی ساخت سال ۲۰۰۸ کره جنوبی به ابزار شرکت هیوندا بود و جدید ترین استانداردهای جهانی را داشت.

وی اظهار کرد: کارکنان کشتی کریستال پس از برخورد با نفتکش سانچی به آب می پرند و به ابزار قایق و بالگرد رهایی می یابند و کشتی چینی نیز که به موتور آن آسیبی وارد نشده بود به ساحل برده گردید.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اضافه کرد: ۹۰ درصد واردات و صادرات کشور و همه نفت و فرآورده های نفتی به ابزار کشتی حمل می شود.
حق شناس اظهار کرد: جعبه سیاه کشتی سانچی با حضور همه ذینفعان من جمله چین، هنگ کنگ، پاناما و ایران در چین باز و اطلاعات آن ارزیابی می شود.

معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: نتیجه ارزیابی ها برای بیمه ها و مالکان سانچی با اهمیت هست.
حق شناس اضافه کرد: نماینده ایران از کشتی چینی بازدید کرد اما مقام های این کشور اذن گفت و گو با کارکنان آن کشتی را ندادند در حالتی که باید با کارکنان کشتی کریستال نیز گفت و گو کنیم.
وی منطقه سانحه را منطقه پرتردد برای کشتی ها اعلام و اضافه کرد: به صورت قطع نمی شود اظهار کرد چرا این دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند و باید جعبه سیاه ارزیابی شود.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: منطقه برخورد جزء نقاط کور راداری نیز نبود.
سید احمد مقیمی ریاست هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران نیز در این برنامه اظهار کرد: حق مطلب برای شرکت ملی نفتکش در این سال ها ادا نشد در حالی که این شرکت جزء معتبر ترین و بزرگترین تانکرهای جهان هست.
وی اضافه کرد: برخورد کشتی سانچی با کشتی کریستال در چند دهه موخر منحصر به فرد هست.
ریاست هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اظهار کرد: شدت برخورد به حدی بود که لایه فولادی زخیم و لایه آب تعادل دو متری و لایه سوم مخزن خدشه دید و سانحه ایجاد گردید.
مقیمی اضافه کرد: منفجر شدن اولیه ترسناک بود و عکس ها آن به ابزار شاهدان عینی ضبط گردید اما تا وقتی که جعبه سیاه کشتی سانچی باز نشود اظهار نظرها در این زمینه گمانه زنی هست.
وی اظهار کرد: به صورت مرسوم جعبه سیاه باید در کشور مالک پرچم که پاناما بود و زیر نظر ما باز شود.
ریاست هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با اظهار اینکه عمر مفید کشتی ها ۱۵ سال هست اضافه کرد: بر این اساس کشتی نفتکش سانچی نو و جزء کشتی های بسیار خوب با امنیت بالا بود.
مقیمی اظهار کرد: اگر جعبه سیاه سانچی برداشته نمی گردید ابهام بزرگی ایجاد می گردید و چینی ها به سبب حدس آینده سانحه، جعبه سیاه را برداشتند.
وی اضافه کرد: آقای امیری از جانب هیئت دولت در میان خانواده های قربانیان سانحه نفتکش سانچی حضور یافت و به درخواست های آنان گوش و قول داد که آن را در هیئت دولت مطرح نماید.
ریاست هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اظهار کرد: خانواده های کارکنان نفتکش سانچی درخواست دارند قربانیان این سانحه شهید شمرده گردند و شرایط سخت و زیان آور برای کارگران شرکت ملی نفت نیز مثل کارگران شرکت ملی نفتکش اجرا شود.
محمد راستاد مدیر عامل سازمان بندرهای و دریانوردی نیز در رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد:ماهی گیران و شاهدان عینی از منفجر شدن شدید نفتکش سانچی پس از برخورد با کشتی چینی خبر دادند.
وی اضافه کرد: تلاش های زیادی برای دسترسی به کشتی انجام گردید اما به سبب ظرفیت حریق و گاز های سمی امکان رفتن به کشتی فراهم نشد.
محسن بهرامی کاپیتان اسبق کشتی نفتکش نیز در رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد:منفجر شدن اولیه در نفتکش سانچی همه سامانه های امنیت را نابود کرد.
وی اضافه کرد: سامانه های امنیت زمانی قابل استفاده می باشند که حریق قابل کنترل باشد اما نوع محموله و منفجر شدن آن جلوی هر گونه واکنش را از کارکنان سانچی گرفت.
بهرامی اظهار کرد: برخورد کشتی ها به علل مختلف اتفاق می افتد اما سانحه ای به این شکل جزء یک مورد که آن نیز باعث به قتل رسیدن همه کارکنان نفتکش گردید همانند دیگری نداشته هست.
کاپیتان اسبق کشتی نفتکش اضافه کرد: منطقه سانحه منطقه پرتردد و تعداد کشتی های ماهیگیری در آنجا فراوان هست و وجود چند صد کشتی ماهیگیری قدرت رزمایش نفتکش را کاهش می دهند.
وی اظهار کرد: گرچه سرعت کشتی های باری و نفتکش کم هست اما آنان توان رزمایش اندکی نیز دارند.

کاپیتان اسبق کشتی نفتکش اظهار کرد: البته اظهار نظر ها گمانه زنی هست و باید جعبه سیاه کشتی ارزیابی شود.
وی اضافه کرد: اینکه گفته می شود برخورد به سبب اختلال در سامانه ای آی اس بود چنین نیست زیرا برای کشتی های بزرگ این سامانه قابل تکیه نیست و آنان از رادار استفاده می نمایند.
بهرامی اظهار کرد: اشکال در سامانه ای آی اس توان ندارد سبب برخورد باشد زیرا کشتی ها به آن متکی نیستند.
کاپیتان اسبق کشتی نفتکش اضافه کرد: ای آی اس به ناوبری مساعدت می کند اما برای آن حیاتی نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83299

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.