تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مهناز افشار: کودک ها را فراموش نکنید

روزنامه شرق- فرانک آرتا: گویی این روزها فعالیت های اجتماعی مهناز افشار از حضورش در سینما پررنگ تر شده هست. .. .  حمله کنید، کودک ها را هم فراموش نکنید
 واکنش شما به نحوه مساعدت های از جانب مردم و هنرمندان به مردمان زلزله زده غرب کشور چیست؟
زلزله غرب کشور، دستاویز ای گردید تا با مهناز افشار عنوان کرد وگوی کوتاهی انجام دهیم که مطالعه می کنید. در مصیبت زلزله موخر که واقعا دل تمام ما به درد آمده، مردم پشتیبانی و پشتیبانی عالی کرده اند و البته هنرمندان هم در این طریق کم نگذاشتند و
  واکنش شما به نحوه مساعدت های از جانب مردم و هنرمندان به مردمان زلزله زده غرب کشور چیست؟من اصولا همواره به همبستگی و کار گروهی اعتقاد داشته و دارم.
  نظرتان دراین باره چیست؟
 البته بعضی ها به نحوه مساعدت رسانی ها ایراد داشتند؛ به طور مثال ورود هنرمندان سینما به این مبحث را غیرضروری عنوان کردند. او هم مانند تمام مردم در زندگانی از حقوق و وظیفه های بهره مند هست. هنرمندان مانند هر آدم دیگری هنگامی خواهند دید که هم وطنان عزیزشان مبتلا مشکلاتی شده اند، طبیعی هست که وظیفه خودشان می دانند که برای مساعدت کردن وارد میدان گردند.
 به عقیده شما، در چنین بزنگاه هایی که کشور مبتلا آشفتگی می گردد، چه طور می توان به هم وطنان مساعدت کرد و اصلا چه طور تعلیم هایی را برای مساعدت رسانی ایده می دهید؟
هنرمندان توان ندارند نسبت به مردم خودشان بی تفاوت باشند. هرچند که با دقت به اتفاقات موخر معتقدم چنین سیر هایی ضروری هست اداره واحد برخوردار باشند تا در مساعدت رسانی به مردم به دستاورد های خوب تری منجر گردد. آ به عقیده شما، در چنین بزنگاه هایی که کشور مبتلا آشفتگی می گردد، چه طور می توان به هم وطنان مساعدت کرد و اصلا چه طور تعلیم هایی را برای مساعدت رسانی ایده می دهید؟ حتما نهادهای مهارتی در راستای مهار آشفتگی خوب تر و مناسب تر عمل می کنند، زیرا هم به طور مخصوص برای این مورد ها تعلیم دیده اند و هم وظیفه حرفهی آنان ایجاب می کند که به خوب ترین شکل معضلات را سروسامان دهند.
  منتها پشتیبانی های مردم و هنرمندان خوب تر هست شکل مساعدتی و مکمل به خود بگیرد تا مزاحمتی برای این نهادها که وظیفه ها کلیدی شان هست احداث نکنند. تعلیم در تمام جای دنیا بر پایه اصول و شیوه هایی استوار هست که ما را به هدف مدنظر علمی و راحت تر به دستاورد می رساند و طبیعی هست برای هر مبحث و کاری ضروری هست تعلیم نگاه کنیم و حتما تعلیم اداره آشفتگی یکی از ارزشمند ترین هاست.   مدت هاست که در محیط مجازی، بویژه «توییتر» فعالیت پررنگی دارید و خود را محدود به سینما نکرده اید. داعیه شما برای این کار چیست؟
داعیه شما برای این کار چیست؟خیلی پیش ترها هم چنین فعالیت هایی داشته ام. منتها به لطف شبکه های اجتماعی این فعالیت ها دیده می گردند و این روزها تمرکز کلیدی ام به سبب تسریع در دستاورد قسمتی آن، رسیدگی و سراغ گرفتن حقوق کودک ها هست که با تأسف بخشی از اولویت در رسیدگی نهادهای دولتی نیست؛ به طور مثال در مورد لایحه حقوقی کودک ها منحصرا قول داده اند و در عمل فعلا در فرصت رسیدگی است!! هرچقدر به من بابت حاشیه های های ساختگی ذهنشان هجوم کنند، ولی با تمام هجمه ها من مصمم تر می شوم، زیرا نگاه کودک ها به آینده هست و درواقع آنان مفهومی حقیقی کلمه امید می باشند و چنین هجمه ها و هجوم هایی به درد کودک ها نمی خورد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75695

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.