تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مواجهه با اخلاگران بازار ارز و رایزنی با چین، ترکیه، امارات و اروپا راهکار حل مشکل ارز

محمد خدابخشی در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد نوسانات موخر ارزی، اظهار کرد: نوسانات ارز از دو جهت در اقتصاد ایران به طور مستمر دارای ارزش هست و مجلس شورای اسلامی آن را جدی گرفته و حساسیت لازم را نسبت به آن نشان می دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس دنبال کرد: برخلاف نظام ارزی تصویب شده در برنامه ششم توسعه که نظام ارزی شناور مدیریت شده هست، تاحالا دولت در اجرای آن توفیقی نداشته هست. به نحوی که در حال حاضر شاهد تنوع وسیع ای از قیمت های متفاوت ارزی (بعضی از فعالان اقتصادی و تجار از وجود حدود ۹ قیمت ارز روایت می کنند) هستیم. تعدد قیمت های ارزی و تفاوت قیمت ارز در مکان های متفاوت نشان دهنده وجود مشکلاتی در تراکنش های ارزی بین المللی مربوط با ایران هست. بعضی گمانه زنی ها از محدودتر شدن مبادلات بانکی با ترکیه، ایجاد بعضی تنگنا ها در تعاملات بانکی با چین به سبب التزام این کشور به مقررات سازمان FATF (مربوط به جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم) و وضع مالیات بر ارزش افزوده در کشور امارات که مشکلات جدی را برای تجار ما ایجاد نموده هست، حکایت می کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: انتظار می رود مسئولان در داخل با عرضه بسته های جذاب سرمایه گذاری برای کاهش شوق به خرید ارز و علاوه بر این مواجهه با اخلاگران احتمالی بازار ارز و در خارج با رایزنی با کشورهای بیگانه بخصوص چین، ترکیه، امارات و حتی اتحادیه اروپا برای ایجاد کانال های مناسب جهت انجام مبادلات مالی نسبت به برطرف این مشکل اقدام نمایند. علاوه بر این، در این وضع لازم هست از تصمیماتی که به صورت بالقوه توان دارد موجبات رانت خواری و سودجویی اشخاص مجال طلب من جمله از مابه التفاوت های ارزی را فراهم می آورد قویاً پرهیز گردد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95316

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.