تاریخ ارسال : ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

موادغذایی که پس از برجام گران شد +نمودار

آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد اکثر مواد غذایی پرمصرف مردم، از زمان امضای توافق جامع هسته‌ای (برجام) به شدت گران شده است.

به گزارش شلمچه نیوز، در حالی که شعار اصلی دولت یازدهم برای انجام مذاکرات هسته‌ای، رفع تحریم‌های اقتصادی و بهبود شرایط اقتصادی کشور حتی در سطح آب خوردن مردم بود، با گذشت یک سال و دو ماه از انعقاد توافق برجام، این اهداف محقق نشده است.

۲۴ تیرماه سال گذشته، توافق هسته‌ای برجام به امضای ایران و کشورهای ۱+۵ رسید، و رسانه‌های حامی دولت آن را توافق قرن خواندند و از جشن سراسری در کشور در استقبال از لغو همه تحریم‌ها خبر دادند.

با امضای توافق هسته‌‌ای، ایران بلافاصله اجرای تعهدات خود را در برچیدن تاسیسات هسته‌ای آغاز کرد و غربی‌ها هم از ۲۷ دی‌ماه وعده دادند که تحریم‌ها را لغو می‌کنند.

اکنون با گذشت ۱۴ ماه از امضای برجام، فرصت مناسبی است به ارزیابی تاثیر این توافق بر سفره مردم که مهمترین هدف از مذاکرات هسته‌ای بود.

در حالی که مردم انتظار ارزانی با اجرای برجام را داشتند، بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی، قیمت اکثر مواد غذایی در حال حاضر نسبت به هفته قبل از امضای برجام، افزایش یافته است.

گرانی؛ هدیه برجام به مردم///////////////////لطفی

رکورددار گرانی در میان مواد غذایی در دوران پسابرجام، نخود با ۹۳ درصد، برنج داخلی درجه یک با ۵۴ درصد، شکر با ۵۰ درصد، برنج داخلی درجه دو و لپه با ۴۸ درصد هستند.

   مشرق

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25709

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.