تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

میرزاکوچک خان آزاد مردی بود که قلبش برای ایران می تپید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سمینار بزرگداشت سردار سربلند میرزا کوچک خان جنگلی چهارشنبه شب با حضور گیلانی های مقیم استان قزوین، داود محمدی، بابایی صالح، سیده حمیده زرآبادی، نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، جعفرزاده، قربانی، نیک فر و کوچک نژاد نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، شجاع مشاور ریاست سازمان برنامه و بودجه و مسئولان دستگاههای اجرایی در سالن شهید رجایی تربیت معلم قزوین برگزار گردید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در این سمینار عنوان کرد: وقتی که استبداد صغیر در کشور حاکم بود میرزا کوچک خان با مجاهدان گیلانی به سمت تهران حرکت کرد و بعد از اقامت در قزوین بهمراه مجاهدان گیلانی و قزوینی تهران را فتح کرد و شش ماه بعد ستارخان به تهران آمد و حوادث ارزشمند آن دوران اتفاق افتاد.

نماینده استان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفته بود: میرزا کوچک خان، مرد آزاده ای بود که امروز هم توان دارد الگوی بسیاری از مردم ما باشد به شرط آنکه شهدا و شخصیتهای معروف خود را دور از دسترس ارائه نکنیم.

وی عنوان کرد: همان گونه که از سه هزار شهید استان قزوین و هشت هزار شهید استان گیلان لازم هست درس دریافت کنیم و نکته های زندگانی بیاموزیم لازم هست دانست میتوان مثل این شهدا و میرزا زیست و مؤثر بود.

جعفرزاده افزود: در اوائل نهضت جنگل اشخاص بسیاری با ایده های متفاوت به میرزا ملحق شدند چون جاذبه داشت و هم چپی ها و هم راستی های آن دوران به او ملحق شدند اما میرزا اندیشه اعتدالی داشت و با این نگاه نهضت را جلو برد.

وی اهتمام کرد: در همان دوران بعضی می بیان کردند مگر اعتدال اسلحه بدست می گیرد که لازم هست جواب داد اگر امروز رژیم اسرائیلی بخواهد نادرستی کند ما در کشور چه چپ و چه راست، اصلاح طلب و اصول گرا و اعتدالیون وارد صحنه می گردیم و از کیان کشور دفاع می کنیم و آن زمان نیز این گونه گردید.

قلب میرزا برای ایران می تپید

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: میرزا کوچک خان قلبش برای ایران می تپید و با پایبندی و ایمانی که داشت در مقابل استکبار ایستاد و شهید گردید.

وی عنوان کرد: برپایی سمینار هایی در تجلیل از مفاخر ایرانی برای آن هست که اندیشه شخصیتهایی مثل میرزا در تاریخ کشور یخ نزند و به فراموشی سپرده نشود.  
 
    جعفرزاده گفته بود: لازم هست مطالعه کنیم و نگاه کنیم چه رخدادی رخ داد که بعد از هفت سال مقابله با دشمن داخلی و بیرونی، سر میرزا را در غربت بریدند و بعضی وی را ترک کردند تا عبرت تاریخی گردد.

جامعه کنونی نیازمند اتخاد است

وی عنوان کرد: میرزا آدم عادلی بود و چارچوب و اصولی داشت و هرگز در مقابل سرباز ایرانی اسلحه نکشید اما مردانه در مقابل استعمار ایستاد و جانش را نثار کرد.

اطاعات پذیر باشیم کشور لطمه نمی بیند

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: لازم هست یاد دریافت کنیم اطاعت پذیر رهبری باشیم و با محافظت همبستگی و اتخاد باهم بودن را تجربه کنیم تا بر مشکلات فائق آییم.

جعفرزاده اظهارداشت: مرامنامه جنگل را بخوانید و نگاه کنید چه مقرراتی از سوی میرزا سفارش و رعایت می گردید و در اوج نهضت جنگل توسعه روستا و جنگل هرگز متوقف نشد و امروز هم با درس از گذشتگان لازم هست با محافظت انسجام برای توسعه و آبادانی کشور کوشش کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79890

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.