تاریخ ارسال : ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ناتوانی خدمت رسانی به زمین لرزه زدگان ایثارگر کرمانشاهی به سبب نقص مقررات

ناتوانی خدمت رسانی به زمین لرزه زدگان ایثارگر کرمانشاهی به سبب نقص قوانینفرهاد تجری نایب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ گفت:تاحالا خانواده شهدا و ایثارگران در منطقه های زمین لرزه زده استان کرمانشاه پس از واقع شدن زمین لرزه خدمات و کمک‌های شایسته ای را از بنیاد شهید دریافت نکرده‌اند.

وی تأکید کرد: با وجود حضور ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در منطقه های زمین لرزه زده، برطرف نیازمندی‌های خانواده‌های ایثارگر و شهدا به خوبی پیش نرفته هست و البته این امر، به معنای مشکل در ساختار مدیریتی بنیاد شهید نیست.

نایب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه به سبب عدم وجود مقررات مورد احتیاج برای خدمت رسانی به ایثارگران لطمه دیده در مواقع بروز بحران، دست بنیاد شهید در پشتیبانی از لطمه دیدگان حوادث و بلاهای
طبیعی بسته هست و شرایط نامناسب زمین لرزه زدگان ایثارگر در غرب کشور، نتیجه عدم وجود مقررات مورد احتیاج در این زمینه هست.

تجری دنبال کرد: نبود مقررات مناسب و اجرایی برای پشتیبانی از ایثارگران زمین لرزه زده، اوج نا عدالتی و تعدی در مورد جامعه ایثارگری منطقه های غربی کشور هست و متاسفانه همسران و خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان و خانواده‌های آن‌ها، تاحالا خدمات شایسته ای را بعد از زمین لرزه دریافت نکرده‌اند.

احکام برنامه ششم توسعه حجم تصویب مقررات پشتیبانی از ایثارگران را دارند

نایب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امید دارم که مقررات در آینده به گونه‌ای اصلاح گردند که شرایط را برای پشتیبانی از خانواده شهدا و ایثارگران مهیا کنند و نقص مقررات موجود در آینده به خوبی جبران گردد.

وی در مورد تصویب مقررات جدید در پشتیبانی از خانواده‌های ایثارگران در مواقع بروز بحران، گفت: خوب ترین قانون در پشتیبانی از این خانواده‌ها قانونی هست که در قالب لایحه از جانب دولت مطرح گردد و متاسفانه اگر نمایندگان مجلس لایحه‌ای در مورد پشتیبانی از خانواده ایثارگران مطرح کنند، به سبب بار مالی که در پی دارد، از جانب شورای نگهبان رد خواهد گردید.

نایب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بنیاد شهید و دولت باید طرح خود را برای به تصویب رسیدن مقررات مورد احتیاج در حوزه پشتیبانی از ایثارگران عرضه کنند و به نظر می‌رسد احکامی که در قانون برنامه ششم توسعه طرح شده هست، حجم به تصویب رسیدن مقررات مورد احتیاج در این حوزه را دارا هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83048

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.