تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نامه رهبری به جوانان غربی سرآغاز روانه هست که مدیران ضروری هست ادامه دهند

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم_۸ آذرماه ۱۳۹۴ سالگرد صادر کردن نامه دوم رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی هست که با تغییرات موخر در منطقه و انتهاء تسلط نظامی و جغرافیایی گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه مصادف شده هست. 

اولین نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه ۹۳ و در پی جنایت های گروه‌های تکفیری که باعث تشدید اسلام‌هراسی در جهان شده بود، خطاب به جوانان اروپایی و ایالات متحدهی شمالی منتشر گردید که وی این جوانان را به شناخت مستقیم و بی‌واسطه دین اسلام فراخوانده بودند.

پرویز سروری در اوائل این گفت‌وگو اظهار داشت: ضروری هست یک بار دیگر هوشمندی رهبر معظم انقلاب را تمجید کنیم؛ از اینکه سر بزنگاه‌های حساس فضاهای تازهی را ایجاد می‌کنند و فرصت‌های نوینی را برای انقلاب و اسلام بوجود می‌آورند.

دبیرکل جمعیت رهپویان علاوه بر این اهتمام کرد: تفکر می‌کنم مخاطب‌یابی و فن مواجهه با بینندهی که تا کنون در دسترس ما نبوده، یکی از ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب هست. وی با صادر کردن این دو نامه موفق شدند محیط رسانه‌ای داعش را منفعل کنند.  استقبال جوانان از این پیام هم نمایش داد که هدف‌گذاری معظم‌له مؤثری خود را گذاشته هست.

سروری با اشاره به استفاده رهبر معظم انقلاب از کلید واژه «تروریست درد مشترک»، بر ضرورت استفاده از این حجم برای محکومیت تروریسم بخصوص تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و نائل شدن به آینده روشن در سایه صلح و امنیت تاکید کرد و اظهار کرد: فکر می‌کنم استفاده از این کلید واژه یکی از رموز اظهاری بود که معظم له دادند. بنابراین از این دیدگاه می‌شود اظهار کرد رسانه‌های حمایت کننده تروریسم و داعش، تروریسم لجام گسیخته‌ای این گروهک تکفیری را، به نحوی مترادف با اسلام کرده بود اما هنگامی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: «تروریسم درد مشترک امروز جهان است»، به نحوی اسلام حقیقی را در برابر تروریسم قرار می‌دهند و ذهنیت جامعه بین‌الملل بویژه جوانان را نسبت به این مبحث تماما فعال می‌کنند.

این مساله به عقیده من خیلی تأثیرگذار بود در اینکه چهره حقیقی اسلام مشخص گردد و حجمی بین‌المللی برای مقابله با تروریسم ایجاد گردد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: نامه‌های مقام معظم رهبری آغازی بود که مدیران ذیربط ضروری هست تداوم آن را دنبال کنندهی کنند و در این فضا حرکت کنند تا پیام مظلومیت قربانیان تروریسم را به گوش جهانیان برسانند و به نوعی با تدبیر و درایت و برنامه‌ریزی در محیط عمومی و محیط مجازی نقش مفیدی را برای مقابله با تروریسم و رابطه با جوان‌ها ایجاد کنند.

دبیرکل جمعیت رهپویان علاوه بر این اهتمام کرد: با تأسف شاهدیم که سامانه کسل، کهنه و در خاک شده تبلیغاتی و رسانه‌ای کشور دو مرتبه در انتظار هست تا کارهای بعدی را رهبر معظم انقلاب انجام دهد چراکه از این سامانه هیچ حرکت قابل ملاحظه‌ای را پس از پیام رهبر معظم انقلاب رویت نکردیم.

 از خبرگزاری تسنیم  از خبرگزاری تسنیم هم تشکر می‌کنم که به نحوی زمینه واکاوی آن حرکت زیاد تمجید برانگیز رهبر معظم انقلاب را در ایام سالگرد آن را انجام می‌دهد، تا شاید تلنگری به کسانی باشد که در خواب عمیق فرو رفتند و نمی‌توانند در زمینه هدف‌گذاری رهبر معظم انقلاب حرکت کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77357

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.